Americký pastor čelí soudnímu procesu za zasílání balonů do Severní Koreje

Americký pastor čelí soudnímu procesu za zasílání balónů nesoucích biblické texty do Severní Koreje. Ředitel korejské pobočky organizace Hlasu mučedníků Eric Foley vypouští balóny do komunistické země již 15 let.

Mission Network News informuje,  že jihokorejští prokurátoři stíhají Foleyho za porušení zákonů upravujících obchodní vztahy se Severní Koreou. „Cokoli, co pochází z Jižní Koreje a pokoušeli byste se to prodat do Severní Koreje, musí být předem schváleno vládou,“ řekl Foley důvod svého přestupku.

Foley rovněž čelí obvinění z porušení národní bezpečnosti. „Jsem obviněn z toho, že naše aktivity jsou hrozbou pro národní bezpečnost Koreje,“ řekl.

Korejská pobočka Hlasu mučedníků je je jednou z desítek organizací, které jsou zapojeny do prosazování lidských práv v Severní Koreji. Foley požádal křesťany o modlitby za Severní Koreu a o to, aby se evangelium dostalo k tamním lidem. „Bůh hledá způsoby, jak dostat Bible do Severní Koreje. Jsme ohromeni cestami, které otevírá. Prosím, modlete se, aby tato služba pokračovala. Modlete se, aby byl Bůh oslaven.“

Open Doors řadí Severní Koreu již několik let po sobě na první místo v žebříčku největšího pronásledování křesťanů. Křesťané v tomto komunistickém státě čelí zatčení, reedukaci v pracovních táborech nebo v některých případech popravě za svou víru. Svědectví lidí, kterým se podařilo utéct přes hranici s Čínou, mluví o nelidských podmínkách, které panují v této zemi.

Paradoxem je, že Pchjongjang se kdysi nazýval Jeruzalémem Asie.  Začátkem dvacátého století na Korejském poloostrově proběhlo velké duchovní probuzení. Jižní Korea spolu s USA a Brazílií patří k zemi, která vysílá nejvíce křesťanských misionářů.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. prosince 2020 Foto: Wikimedia Commons – Kim Čong-un

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář