Americký pastor označil nedávnou předpověď konce světa za hanbu křesťanů

Pastor Ed Stetzer vyjádřil silnou kritiku nad teorií o vytržení a konci světa, který byl předpovězený na sobotu 23. září. Numerolog David Meade vyvolal pozornost svými spekulacemi o apokalypse založenými na biblické pasáži v Lukáši 21, verších 25 a 26. Mezi znamení konce mělo patřit nedávné zatmění slunce ve Spojených státech a ničivé hurikány v oblasti Karibiku. Podle něj tyto přírodní jevy naznačují, že konec světa je blízko. Meade byl přesvědčený, že „planeta X“ – kterou NASA označila za podvod, měla vyvolat sérii sopečných erupcí, tsunami a zemětřesení. Dle jeho výpočtů planeta přelétala kolem Země 23. září.

Řada křesťanů opakovaně varovala před Meadovým svévolným zneužíváním biblických pasáži. Křesťanský vědec Jonathan Sarfati uvedl, že takové interpretace a důkazy překrucují realitu a vybírají jen to, co se zrovna hodí.

„Jako obvykle s jakoukoli astrologií (nebo jejími křesťanskými úpravami) se jedná o příklad vybírání třešniček,  prostě se vyberou hvězdy, které se hodí k požadovanému závěru,“ píše Sarfati podle Express. „Neexistuje nic, co by naznačovalo, že 23. září je důležitým termínem pro biblická proroctví, a křesťané musí být opatrní, aby se nedostávali pod vliv takových senzací chtivých tvrzení.“

 

 

Pastor Ed Stetzer byl ve své kritice ještě tvrdší a uvedl, že teorie konce světa kolem 23. září je „ostudou pro křesťany a zkreslením Božího slova.“

Meade není jediný, kdo vidí známky apokalypsy v astrologických událostech. Dcera Billyho Grahama Anne Graham Lotzová varovala, že nedávné zatmění slunce z 21. srpna mohlo znamenat začátek Božího soudu, který se blíží na Ameriku. „Ačkoliv nikdo neví s jistotou, zda se soud na Ameriku blíží, zdá se, že nám Bůh něco naznačuje. Čas nám řekne, zda za tím něco je,“ uvedla.

 

mn Zdroj: The Christian Post Foto: Pixabay.com

[adrotate banner=“28″]

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář