Americký rapper Kanye West se vzdal kandidatury na prezidenta

Populární rapper a hudební producent Kanye West tvrdil, že Bůh mu řekl, aby se ucházel o post prezidenta, a vyzval Donalda Trumpa a jeho demokratického rivala Joea Bidena, aby se vzdali a odstoupili z boje o Bílý dům. Deník N ve čtvrtek informoval, že West se kandidatury vzdal. Konkrétní důvod nezveřejnil

„Pokud jde o ostatní kandidáty, jen jsem slušně navrhl, aby se Trump a Biden poděkovali a odstoupili. Toto je Boží země, dělám vše jen pro Boha, nesloužím nikomu kromě Boha. Jsem ve službě našemu Pánu a Spasiteli, Ježíši Kristu,“ řekl West v rozhovoru s časopisem Forbes o své současné kampani na post prezidenta USA.

Třiačtyřicetiletý miliardář, který se v loňském roce během vystoupení v texaském megasboru Joela Osteena zavázal evangelizovat americkou mládež prostřednictvím hudby, řekl, ačkoli Trump je „nejlepším prezidentem, kterého jsme po letech měli, abychom umožnili Bohu být stále části rozhovoru,“ ztratil v něj důvěru a jeho vládnutí nyní „připomíná jeden velký nepořádek“.

Nelíbilo se mu také Trumpovo ukrývání v bunkru kvůli obavám o vlastní bezpečnost během nepokojů, které vyvolala smrt George Floyda.

Rovněž kritizoval Bidena za to, že prominentnímu černošskému rozhlasovému moderátoru Charlamagne řekl, že pokud má problém pro něj hlasovat proti prezidentu Donaldu Trumpovi, tak potom „není Afroameričan“.

Tvrdil, že pro úlohu prezidenta je zapotřebí „speciálních“ lidí, jako je on, a Biden prostě takový není.

„Obama byl speciální. Trump je speciální. Říkáme, že Kanye West je unikátní. Amerika potřebuje unikátní lidi, kteří budou vést,“ poznamenal americký zpěvák.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. července 2020 Foto: Wikimedia Commons – Kanye West

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář