Americký sbor začal nabízet testy na koronavirus. Denně pomůže 500 lidem

Americký sbor Highlands z Alabamy od úterý začal nabízet testy na koronavirus a to i pro lidi, kteří si za to nemohou zaplatit.

Ve spolupráci s pojišťovnou a místním zdravotnickým centrem tak mohou obyvatelé Alabamy, kteří byli buď vystaveni někomu, kdo má COVID-19 nebo trpí příznaky, jako je kašel nebo horečka, mohou podstoupit testování v areálu sboru.

V prohlášení sbor na svém webu uvedl, že podstoupit testy bude možné denně od 10:00 do 14:00 a bude fungovat pod dohledem zdravotního úřadu okresu Jefferson.

Sbor plánuje testovat maximálně 500 lidí denně. Výsledky testů budou k dispozici do 72 hodin. Ti, kteří přijdou na testování, budou dotázáni, zda se na test kvalifikují.

Zájemcům této služby bude faktura za testováni zaslána na jejich pojišťovnu. V USA je pojištění dobrovolné a proto sbor vytvořil fond na pokrytí nákladů pro každého, kdo nemá pojištění.

Pastor Chris Hodges uvedl ve své nedělním kázání, že zástupci církve se setkali s místními zdravotními úředníky a politiky, aby zjistili, jak může sbor „sloužit našim občanům“.

„Pokud máte naději, poslouchejte mě, naše město nás právě teď potřebuje,“ řekl pastor na online bohoslužbě. „Toto je vážné, nedělejte chybu při chybném úsudku. Toto je globální pandemie a je to vážný problém. My tím, ale společně projdeme. Jsem o tom přesvědčen. “

Sbor Highlands není jediným sborem, který nabízí testování na koronavirus. Dalším je podle The Christian Post sbor v Severní Karolíně, který také nabízí tuto službu ve spolupráci s místním zdravotnickým zařízením.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 20. března 2020 Foto: Broen Medical – sbor Highlands v Grandview, Alabama

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář