Americkým kongresem prošel zákon o rovnosti, před kterým varovali katoličtí biskupové

Washington – Kongres ve čtvrtek schválil zákon o rovnosti, před kterým varovali američtí katoličtí biskupové. Obávají se, že to povede k omezení ochrany náboženské svobody a ke kodifikaci genderové ideologie ve federálním zákoně.

Jak informuje Catholic News Agency kongres schválil zákon o rovnosti pouhých šest dní poté, co byl 18. února předložen. Legislativa chrání a uznává sexuální orientaci a genderovou ideologii podle zákona o občanských právech.

Americká biskupská konference (USCCB) se postavila proti této legislativě a uvedla, že podporuje genderovou ideologii a povede k předefinování manželství. Konference varovala, že to nyní bude mít za následek „potrestání“ náboženské skupiny, která by s takovou ideologii nesouhlasila.

Kongres prostřednictvím návrhu zákona prosazuje „nová a rozporuplná stanoviska týkající se „pohlaví jednotlivců a organizací,“ uvedlo v dopise 23. února pět předsedů výborů USCCB.  Zákon podle nich „zahrnuje vyloučení sexuálních rozdílů a falešné představení pohlaví pouze jako sociálního konstruktu.“ Varovali, že zákon může přinutit církve, aby na své půdě povolily organizovat setkávání, které jsou proti jejich náboženskému přesvědčení. Ženy by musely podle biskupů sdílet sportovní soutěže a šatny s biologickými muži, kteří by se identifikovali jako transgenderové ženy. CNA dále dodává, že legislativa by mohla bránit uplatňování náboženské svobody.

Během debaty se kriticky k návrhu zákona postavilo několik poslanců republikánské strany, kteří upozorňovali na dopady legislativy na život občanů a organizací. CNA jako příklad dává adoptivní agentury, které byly nuceny ukončit svoji činnost, protože odmítaly dávat k adopci děti párům stejného pohlaví. Pro-life organizace také varovaly, že právní předpisy by mohly rozšířit potraty financované z peněz daňových poplatníků.  CNA také citovala ředitele katolické školy, který upozorňoval, že podle nového zákona mohou být učitelé cenzurováni za to, že učí pravdu o manželství a sexualitě.

Prezident Joe Biden – hlásící se ke katolické víře – slíbil, že zákon podepíše během prvních 100 dnů ve funkci. Návrh zákona se nyní přesouvá ke schválení do Senátu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. února 2021 Foto: Wikimedia Commons – Kapitol

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář