Američtí a angličtí biskupové uvítali vatikánský dokument o genderové ideologii

Washington – Katoličtí biskupové v USA, Anglii a Walesu uvítali prohlášení Vatikánu, že genderová ideologie je v rozporu s vírou a rozumem, a že katolické školy a rodiče musí pomoci dětem pochopit, že pohlaví je od narození neměnné.

„Jasnost církevního učení, zakořeněného ve stejné důstojnosti mužů a žen, jak byl stvořen Bohem, poskytuje světlo pravdy a soucitu, který je dnes v našem světě nejvíce potřebný,“ řekl biskup Michael Barber, předseda výboru pro katolické vzdělávání v USA ve svém prohlášení z 11. června podle stránky Crux. Biskupská konference Anglie a Walesu také vydala prohlášení, které dokument chválí jako doplněk svého prohlášení z roku 2018, které vyjádřilo znepokojení nad rostoucím zmatkem genderové ideologie.

Vatikánský dokument vyřešil obavy anglických a velšských biskupů a je „vítaným příspěvkem k rozvoji katolického myšlení o genderu,“ řekl mluvčí konference.

V dokumentu zveřejněném 10. června vatikánská kongregace pro katolické vzdělávání prohlásila, že záměr genderové ideologie je „chvályhodný“ ve svém zájmu bojovat proti diskriminaci a respektování rozdílů.

Nicméně dokument dospěl k závěru, že pohlaví není osobní volbou. Biskupská konference Anglie a Walesu ve svém dokumentu z roku 2018 prohlásila: „Uznáváme, že existují lidé, kteří své biologické pohlaví neakceptují. Jsme znepokojeni a odhodláni k jejich pastoraci. Nasloucháním se snažíme porozumět jejich zkušenostem hlouběji a chceme je doprovázet se soucitem, přičemž zdůrazňujeme, že jsou Bohem milováni v jejich vlastní Boží důstojnosti. V katolické církvi je místo pro všechny.“

Jezuita James Martin na Twitteru napsal: „Celkově by mělo být oceněno pozvání k naslouchání a dialogu. Dialog je však zatím především s filosofy a teology, ne s odborníky, ani s LGBT osobami a jejich rodinami,“ uvádí Crux.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – Vatikán

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář