Křesťan dnes

USA: Biskupové odsoudili migrační politiku prezidenta Donalda Trumpa

 

Američtí biskupové vyzvali věřící, aby se sjednotili v boji za lidskou důstojnost a postavili se proti každému typu diskriminace na základě náboženských motivů. Společnou deklaraci podepsali arcibiskup Houstonu kardinál Daniel Dinard a arcibiskup Los Angeles José Gomez, předseda a místopředseda Konference biskupů Spojených států.

Oba preláti odsoudili novou migrační politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa. Šéf Bílého domu vydal zákaz cestovat do USA pro občany Iráku, Sýrie, Íránu, Súdánu, Libye, Somálska a Jemenu, který bude platit 90 dnů. Stejně pozastavil americký program pro přijímání uprchlíků ze zmíněných sedmi, převážně muslimských, zemí na 120 dnů.

Američtí biskupové tvrdí, že „vztah mezi křesťany a muslimy je založený na neochvějné síle lásky a spravedlnosti“. Dokument poukazuje na prohlášení «Nostra Aetate» z Druhého vatikánského koncilu, které zve šířit pro dobro všech lidí sociální spravedlnost a morální dobro, tak jako mír a svobodu. „Církev nezakolísá v obraně našich bratří a sester všech vyznání, kteří trpí rukou nelítostných pronásledovatelů,“ píší američtí biskupové.

„Náš národ je musí přijmout jako spojence ve společném boji proti zlu,“ uvádí se dále v prohlášení Konference biskupů Spojených států. Biskupové souhlasí s tím, že je třeba porazit infiltrováné osoby, které by mohly způsobit zlo, na druhé straně je třeba být pohostinní vůči těm, kteří jsou nevinní.

„Přijmout cizince a ty, kteří jsou na útěku není volba mezi mnoha volbami v křesťanském životě, ale je to křesťanství samotné … Tam, kde naši bratři a sestry trpí odmítnutím a opuštěním, zvedneme náš hlas v jejich prospěch,“ dodali na závěr svého prohlášení američtí biskupové.

 

Zdroj a foto: Vatikánský rozhlas

Exit mobile version