Američtí metodisté odmítají finančně podpořit zahraniční sbory kvůli jejich podpoře tradiční rodiny

Manila – Představitelé metodistické církve ze zemí mimo USA uvedli, že se cítí odmítnuti svými bratry ve Spojených státech kvůli své podpoře tradiční sexuální etiky.

Biskup Eduard Kegaj z východní Evropy uvedl, že obdržel e-maily od ostatních členů metodistické církve, kteří už nechtějí finančně podporovat jeho region poté, co jeho delegát podpořil tradiční plán, který je proti manželství osob stejného pohlaví.

„Považuji to za hrozivé,“ vysvětlil biskup Kegaj minulý měsíc při zasedání ve filipínské Manile, jak uvádí zpráva na stránkách metodistické církve UM News. „Otázka, kterou moji členové pokládají: Jsme církev, která chce podpořit potřebné, i když si myslí něco jiného? Nebo podporujeme jen ty, kteří si myslí to co my?“ Simon Mafunda ze Zimbabwe, který byl delegátem na mimořádném zasedání v únoru, vysvětlil, že mnoho afrických členů cítí odcizení od těch, kdo podporují LGBT agendu v církvi.

Nicméně jsou tu i jiní, včetně biskupa Haralda Rückerta z Německa, který mluvil o bolesti členů svého regionu, kteří byli proti tradičnímu plánu. „Když bylo v poslední den učiněno rozhodnutí, mnoho našich lidí mi naznačilo – toto už není moje církev. Ztratil jsem domov ve své milované metodistické církvi,“ uvedl biskup Rückert. „Nejen kvůli exkluzivitě vůči LGBTQ lidem, ale proto, že se tento plán snaží realizovat ducha nedůvěry a trestu.“

Setkání v Manile přišlo asi měsíc před svoláním nejvyšších členů denominace, aby určili ústavnost tradičního plánu. Metodistická soudní rada se sejde 23. – 26. dubna v Evanstonu v Illinois, aby řešila výzvy tradičnímu plánu. Očekává se, že vydají rozhodnutí do několika dnů od svého zasedání.

Během posledních několika let v UMC probíhá emocionální debata o tom, zda změní svůj postoj, jak je uvedeno v oficiálním dokumentu, kde je homosexualita „neslučitelná s křesťanským učením“.

Delegáti na zvláštním zasedání generálního shromáždění UMC v St. Luis v únoru odmítli opatření nazvané Jeden plán církve, které by umožnilo regionálním orgánům denominace rozhodnout se o svém postoji k homosexualitě, informuje The Christian Post. Místo toho delegáti schválili Tradiční plán hlasováním v poměru 438-384. Plán zachovává tradiční konzervativní postoj denominace vůči homosexualitě, homosexuálním sňatkům a svěcení homosexuálů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: umg.org – společná modlitba na setkán’v St. Luis

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář