Analýza: Dny Netanjahuova „bianko šeku“ skončily

Itamar Eichner z Yedioth Ahronot: I když Biden, pokud bude zvolen, nemusí být pro Izrael tak špatný jako Obama, další 4 roky nebudou procházkou růžovým sadem.

Itamar Eichner z Yedioth Ahronot dnes (čtvrtek 11. listopadu) zveřejnil článek, který pojednává o výhodách a nevýhodách možné Bidenovy administrativy a jejích vztazích k Izraeli. Eichner poukázal na to, že zatímco naděje Demokratické strany relativně srdečných vztahů s premiérem Netanjahuem má docela dlouhou historii, sehráli Demokraté důležitou roli při přijímání protiosadnické rezoluce Rady bezpečnosti OSN 2334 23. prosince 2016 jako jejich „rozloučení“ těsně před tím, než se ujal svého úřadu Trump.

I vzhledem k tomu, že se hlasy v řadě klíčových států včetně Nevady, Pensylvánie, Severní Karolíny a Gruzie se stále ještě počítají, Eichner uvedl, že Biden se pravděpodobně nejprve zaměří na nápravu koronavirové krize a občanských nepokojů v Americe a až pak se pokusí „přinést mír na Střední Východ“. Poukázal ovšem na to, že řada vysokých diplomatů z Obamovy éry s velmi nehvězdnými záznamy směrem k Izraeli, by pravděpodobně v jeho administrativě obsadila vyšší posty.

Celý článek na Israel.cz

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář