Křesťan dnes

Andělský kemp 

Ondrovi je 11, rád hraje hry na počítači a běhá s kamarády po venku. Běžný jedenáctiletý, řeknete si. Jenže Ondra na rozdíl od kluků v jeho věku nemá rád Vánoce a většinu srpna přemýšlí, co řekne ve škole, až se paní učitelka zeptá, co děti prožily o prázdninách.

Ondrova máma je totiž ve vězení a táta kdovíkde. Žije u babičky, která ho sice má moc ráda, ale protože Ondra není jediný, o koho se stará, nezbývají jí žádné prostředky na dovolenou, výlety nebo tábor. Prázdniny tak Ondra vyplní touláním se po venku. To babičku trápí, bojí se, aby se Ondra nechytil nějaké špatné party. A taky by chtěla, aby něco hezkého zažil.

Ondra by zase chtěl ve škole na začátku září říct, že někde byl a něco zajímavého tam dělal. Aby si to nemusel vymýšlet jako vždycky, protože když na to spolužáci přijdou, tak se pak smějí. A to je pak Ondra nejvíc naštvaný na mámu, protože ona za to může, kvůli ní musí být u babičky, která je už slabá a nemocná. Zatímco ostatní děti jedou s mámou a tátou na dovolenou.

Dětí, jako je Ondra, je v České republice cca 40 tisíc. Právě pro ně pořádá Mezinárodní vězeňské společenství už 4. rokem letní tábor. Andělský kemp pro děti, které mají rodiče ve vězení. Letos chceme vzít 65 dětí a dát jim týden, kdy mohou zapomenout na svoje starosti a být na chvíli prostě dětmi, mezi sobě rovnými, mezi dětmi, které mají stejnou zkušenost. Dostanou příležitost dozvědět se o Boží lásce, že je má Někdo rád přesně takové, jaké jsou, a že s nimi počítá ve Svém plánu. Což pro tyto děti není běžné.

Na takový kemp může jet Ondra a ostatní děti jen díky dárcům, kteří přispějí na jeho režii. Bez darů nedokážeme tábor zrealizovat a 65 dětí přijde o možnost, často jedinou, něco o prázdninách prožít.
Díky SNF probíhá kampaň, že každý nový dar bude zdvojnásoben. Příspěvky mohou lidé posílat na účet 2501472786/2010. Nebo mohou přispět přes https://www.darujme.cz/projekt/1202732.
Pro představu, náklady na jedno dítě pro letošní rok jsou 4200Kč.
Pro více informací mohou čtenáři navštívit naše webové stránky www.mvs.cz. 

 

Exit mobile version