Anglie hlásí nárůst počtu mladých lidí se zájmem o kněžství

Londýn – Anglikánská církev hlásí vzestup počtu mladých lidí, kteří chtějí být vysvěceni jako kněží.

Podle nejnovějších údajů se počet takových lidí mladších 32 let v tomto roce zvýšil zhruba o třetinu – ze 128 zájemců v roce 2016 na letošních 169. Celkový počet osob doporučených k vysvěcení tento rok stoupl asi o 7 procent, z 541 na 580.

Mezi těmi, kteří letos vstupují do přípravy, je i jednadvacetiletý Ben Brady, který v září nastoupí na tříletý kurz v Ridley Hall v Cambridge. Za sebou má už roční zkušenost v roli pastoračního asistenta. „Zkušenosti, které jsem získal jako pastorační asistent – vedení bohoslužeb, kázání, pomoc při křtech a pohřbech nebo navštěvování lidí v nemocnicích – mi pomohly potvrdit mé povolání ke kněžství. Rostoucí počet mladých lidí vstupujících do přípravy je znakem naděje pro budoucnost,” uvedl Brady.

Více než polovina těch, kteří letos vstupují do přípravy, jsou ženy. Už druhý rok v pořadí tvoří většinu doporučených kandidátů. Mezi nimi je i pětadvacetiletá Katharine Tingle. „Anglikánská církev učinila důležité kroky na národní i lokální úrovni, aby vzala vážně povolávání mladých,” vysvětlila Tingle.

Anglikánská církev si stanovila cíl do roku 2020 zdvojnásobit počty kandidátů, a tak poslední vývoj považuje za znamení pokroku. Spokojenost s posledními čísly vyjádřil i její zástupce Julian Hubbard. „Jsem rád, že anglikánská církev už druhý rok v řadě zaznamenala nárůst počtu zájemců o kněžství. Máme obzvlášť radost z toho, že se zvyšují čísla mladých žen a mužů vstupujících do přípravy,” uvedl Hubbard. „Upřímně děkujeme za modlitby a tvrdou práci všech kostelů a diecézí, které se podílely na vedení těchto kandidátů po jejich cestě. Modlíme se, aby jim Bůh nadále žehnal a vedl je k budování rostoucí církve,” dodal Hubbard.

 

Překlad: Kristýna Gillíková Zdroj: Christian Today Foto:St. John’s Anglican church v Luneburg, ilustrační  

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář