Anglikánská církev v Kanadě těsně odmítla manželství stejného pohlaví

Ottawa – Anglikánská církev v Kanadě odmítla návrh na doplnění svazků stejného pohlaví do svých církevních zákonů jen těsným hlasováním na své synodě, informuje Evangelical Focus.

Návrh by pozměnil církevní kánon, aby odstranil odkazy na svátost manželství, která je spojením mezi mužem a ženou a umožnil by manželství osob stejného pohlaví.

Prošel však návrh, který umožňuje každé jednotlivé diecézi rozhodnout se, zda chtějí uzavírat manželství stejného pohlaví.

Schválení tohoto návrhu vyžadovalo dvoutřetinovou většinu od každé ze tří skupin delegátů: laici, duchovní a biskupové. Zatímco dvě třetiny laiků a duchovenstva hlasovaly pro změnu kánonu, méně než požadované dvě třetiny biskupů bylo pro rezoluci.

„Neúspěch návrhu na změnu manželského kánonu bude velmi bolestivý pro LGBT členy naší církve a pro ty mimo církev, kteří se na tento krok dívali jako na znamení naděje a začlenění,“ napsala biskupka Linda Nichollsová na Facebooku .

„Jsem hluboce zarmoucen bolestí a rozdělením, které celý tento proces způsobil. Ale nepřijetí této změny kánonu bylo správné rozhodnutí. A chci říci, že to nic nemění na mé lásce k lidem LGBT komunity,“ řekl biskup Joey Royal, hlasitý oponent úpravy manželského kánonu.

V únoru se metodistická církev rozhodla zachovat biblický model heterosexuálního svazku těsným hlasováním 438 hlasů ku 384 během generální konference v St. Louis. Debata o manželství stejného pohlaví způsobila vážné debaty v několika denominacích v evropských zemích, jako je Velká Británie, Rakousko, Finsko nebo Německo.

Evropská evangelikální aliance nedávno vydala dokument „Jak reagovat na agendu LGBT,“ v níž se uvádí, že „odklon od Božího vzoru rodinného života není pro evangelikální křesťany alternativou,“ poznamenává Evangelical Focus.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 27. července 2019 Foto: Anglical Church of Canada

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář