Anglikánská církev vydala pravidla pro komunikaci na internetu

Londýn – Anglikánská církev, ve snaze řešit problém nenávistné komunikace na sociálních sítích, informovala o digitálních přikázáních, která mají pomáhat lidem korektně reagovat na příspěvky.

Arcibiskup Justin Welby, lídr anglikánské církve, představil tuto novinku morálních zásad prostřednictvím Facebooku. Desatero pro sociální sítě má prezentovat základní křesťanské hodnoty, které mají být inspirací při komunikaci. Uživatelé internetu se mohou k těmto pravidlům přihlásit a snažit se je dodržovat.

Směrnice mohou křesťanům pomoc „sdílet dobrou zprávu“ Ježíše Krista. Pravidla se vztahují na všechny komentáře zveřejněné v odpovědích na sociálních médiích. Arcibiskup z Canterbury a arcibiskup z Yorku říkají, že zásady jsou „univerzální“.

„Pokaždé, když komunikujeme online, máme příležitost buď přispět k nárůstu cynismu a zneužívání, nebo se snažit, abychom se podělili o světlo a milost,“ řekl podle BBC Welby.

Pravidla pro komunikaci se soustřeďují na pět principů, které jsou pravda, laskavost, přijetí, inspirace a sounáležitost.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: -mn- Datum: 8. července 2019 Foto: Pixabay – ilustrační foto

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář