Anketa o nejlepší knihu roku 2018

Praha – Na začátku roku redakce Křesťan dnes oslovila padesát mužů a žen s prosbou, zda by nejmenovali tři knihy vydané v roce 2018, které považují za zásadní. Někteří z dotázaných neodpověděli, někteří se omluvili, někteří uvedli knihy staršího data, ale většina ochotně napsala své tipy. Výběr respondentů této jednoduché ankety probíhal mezi duchovními, nebo osobami nějak veřejně činnými napříč ohrádkami jejich denominační příslušnosti.

Po sečtení všech hlasů pro jednotlivé tituly se vytvořilo jasné pořadí. Nejčastěji jmenovanou knihou, již jako zásadní označili dotazovaní respondenti, se stala Parabible Alexandra Fleka, kterou vydalo nakladatelství Biblion.

Na druhém místě byla označena kniha Překvapivá naděje N. T. Wrighta, také z produkce Biblionu.

V těsném závěsu se na třetí pozici umístila kniha U Božího mlýna, rozhovor kněze L. Heryána s J. Beránkem, kterou vydal Vyšehrad.

Dále bez uvedení pořadí byly více než jednou jmenovány tyto tituly: Evangelium pro všední den Timothy Kellera z Biblionu, a Božský tanec Richarda Rohra z nakladatelství Barrister æ Principal.

Všem respondentům srdečně děkujeme, že se podělili o své čtenářské zážitky a věnovali čas odpovědím. Redakce Křesťan dnes doufá, že jmenované tituly inspirují i ostatní čtenáře internetových novin a pomohou jim k růstu v jejich duchovním životě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-red-

 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář