Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David má pozitivní test na Covid-19

Mezi pozitivně testované na koronavirus se od včerejška řadí i apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David. Nemoc Covid-19 u něj nemá těžký průběh a biskup zůstává v domácí izolaci. O své nemoci informoval zaměstnance diecézí kurie a všechny, kdo se s ním v posledních dnech osobně setkali.

„Průběh nemoci není u mě nijak těžký a doufám, že se nebude zhoršovat. Děkuji všem, kteří se denně spojují v modlitbě za ukončení pandemie,“ uvedl biskup Martin David, který byl hygieniky o pozitivním testu informován ve čtvrtek 22. října. V domácí izolaci zůstane nejméně do 1. listopadu.

Nemocný biskup vyzval k modlitbě za všechny nemocné i za zdravotníky. „Prosím o modlitbu za všechny nemocné, zvláště za otce Petra Dokládala a další kněze a také za všechny lékaře, zdravotníky, ošetřovatele a dobrovolníky, kteří v těchto dnech bojují s pandemií s maximálním nasazením a obětavostí.“

Biskup Martin David se v tomto týdnu osobně nesetkal s ostatními biskupy na zasedání ČBK na Svatém Hostýně, ale k jednání biskupů se připojil jen formou online konference po internetu.

Koronavirem se v letošním roce nakazili již dva čeští biskupové. V jarních měsících s nemocí bojoval emeritní pomocný biskup pražský Karel Herbst a v září onemocněl na Covid-19 také plzeňský biskup Tomáš Holub. Oba se z nemoci uzdravili a již opět veřejně působí.

Autor: cirkev.cz Datum: 23. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – Martin David

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář