Arcibiskup Jan Graubner byl propuštěn z nemocnice

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK, byl dnes propuštěn z Fakultní nemocnice Olomouc do domácího léčení. 

Zdravotní stav olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera, předsedy ČBK, který byl před více než třemi týdny hospitalizován ve Fakultní nemocnici Olomouc, se zlepšil natolik, že mohl být dnes propuštěn z nemocnice do domácího léčení.

Atmosféra letošního adventu je ovlivněna koronavirovou pandemií. Vánoční trhy byly většinou zrušeny, kde se přeci jen uskutečnily, byly komornější, měly chudší program a méně stánků. Omezení, která vyplývají z protikoronavirových opatření, se dotýkají veškerého života. Podmínky kladou pro setkávání lidí, nákupy nebo třeba i bohoslužby. Zavřené jsou restaurace, hotely, penziony či muzea, školákům začínají vánoční prázdniny už v pondělí. Návštěvy v domovech seniorů jsou možné, pokud příchozí předloží negativní test na covid.

Kostely by měly být o Vánocích otevřené. Povolený počet účastníků mší je omezen na 20 procent kapacity kostela. Pro půlnoční mše bude platit podle aktuálních usnesení vlády výjimka ze zákazu nočního vycházení. Biskup Vojtěch Cikrle tento týden vyzval kněze v brněnské diecézi, aby se ohledně konání půlnočních a dalších vánočních bohoslužeb rozhodovali podle platných předpisů a se zodpovědností ke zdraví farníků i zdraví vlastnímu. Předpokládá, že většina farností bude mše vysílat on-line. V pravidelných přenosech pokračuje Radio Proglas i televize Noe.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: cirkev.cz ČTK Datum: 21. prosince 2020 Foto: Wikimedia Commons – arcibiskup Jan Graubner

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář