Arcibiskup tvrdí, že Biden by kvůli podpoře potratů neměl chodit ke svatému přijímání

Arcibiskup Charles Chaput uvedl, že prezident Joe Biden, který je členem katolické církve, by kvůli své podpoře „morálního zla“ neměl chodit ke svatému přijímání.

Emeritní arcibiskup z Filadelfie pro časopis First Things rovněž zkritizoval jednotlivé biskupy, kteří veřejně oznámí svůj záměr povolit Bidenovi přijímání eucharistie. Catholic News Agency (CNA) připomínají, že Biden bude teprve druhým pokřtěným katolíkem, který se stane americkým prezidentem. Tím prvním byl J. F. Kennedy.

CNA dodává, že Biden se během své kampaně často odkazoval na své katolické kořeny, přičemž ale vystupoval v opozici vůči různým aspektům církevního učení. „Svými činy v průběhu svého veřejného života pan Biden prokázal, že není v plném společenství s katolickou církví,“ napsal Chaput. „K jeho cti,“ poznamenal Chaput, Biden „prosazoval řešení mnoha problémů, které slouží všeobecnému dobru.“

„Mnoho z jeho činů a slov však také podpořilo nebo usnadnilo přijmout zlé morální  zákony do našeho veřejného života, které vyústily v zabití milionů nevinných životů,“ konstatoval katolický kněz. „Pan Biden řekl, že bude pokračovat v prosazování stejné politiky jako prezident, a proto by neměl chodit ke svatému přijímání.“

Jeho deklarovaný záměr podle arcibiskupa vyžaduje jasnou a důslednou reakci představitelů katolické církve a věřících.

Bidenovi již bylo odepřeno svaté přijímaní

Bidenovi bylo v říjnu 2019 na mši v katolickém kostele v Jižní Karolíně odepřena účast na eucharistii. Kněz se k tomuto kroku odhodlal kvůli schvalování potratů.

Robert Morey potvrdil pro noviny SC Now, že Bidenovi odepřel svátost kvůli jeho obhajobě práva na potrat. „Bohužel, minulou neděli jsem musel odmítnout svaté přijímání bývalému viceprezidentovi Joe Bidenovi,“ řekl Morey. „Svaté přijímání znamená, že jsme jedno s Bohem a s církví. Naše jednání by to mělo odrážet. Každá veřejná postava, která se zasazuje o potrat, se staví proti učení církve,“ dodal nekompromisně kněz.

Kněz zaujal tento postoj poté, co Biden v Jižní Karolíně veřejně vznesl námitky proti návrhu zákona o zákazu provádět potraty po uplynutí zhruba šesti týdnů těhotenství, včetně případů znásilnění nebo incestu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: |4. prosince 2020 Foto: YouTube – Joe Biden


Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář