Arcibiskup Welby nekomentoval slova Meghan a Harryho o tajném obřadu

Arcibiskup Justin Welby dosud nekomentoval vyjádření, že se účastnil soukromé události, při které si princ Harry a Meghan tři dny před svou královskou svatbou na hradě Windsor vyměnili manželské sliby. Podle vévodkyně ze Sussexu se tajný obřad, kterého se účastnil pouze Welby, konal v jejich zahradě.

Podrobnosti o této události byly odhaleny ve víkendovém rozhovoru královského páru s Oprah Winfrey, který okamžitě vzbudil celosvětovou pozornost. „Tři dny před naší svatbou jsme se vzali,“ vysvětlila Meghan. „Zavolali jsme arcibiskupovi a řekli jsme jen: Podívejte se, jedná o jednu věc, která je podivná, ale chceme, aby mezi námi byla jednota,“ cituje vyjádření Meghan portál Premier.

SouvisejícíBývalý královnin kaplan obvinil Harryho a Meghan ze sebelásky a dal za příklad královnu

Někteří však poukázali na to, že pár nebyl technicky oddán při tomto ceremoniálu, protože anglikánská církev stanoví, že svatby se musí konat za přítomnosti nejméně dvou svědků. Kromě toho také neumožňuje konat církevní obřady na místech mimo budovy kostela, jako jsou třeba zahrady.

BBC uvedla, že zdroj blízký páru poznamenal, že se jednalo spíše o soukromou výměnu manželských slibů věrnosti a že to Meghan v rozhovoru nesprávně popsala jako svatební obřad.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Oficiální svatební obřad prince Harryho a americké herečky Meghan řídil také americký biskup Michael Bruce Curry a pronesl proslov, který zaujal svou dynamikou, a připojil se k arcibiskupu z Canterbury Justinu Welbymu, před nímž si snoubenci vyměnili svatební sliby. Samotný obřad v kapli svatého Jiří na hradě Windsor pak vedl windsorský děkan.

Harry od své babičky královny ke svatbě získal oficiální souhlas, který Buckinghamský palác zveřejnil v podobě listiny osobně podepsané Alžbětou II. Kolorovaný dokument, který je vyzdoben symboly královské rodiny, Walesu, květinami jednotlivých částí Británie a růží odkazující na americký původ Markleové, doplnila velká pečeť společenství zemí spojených s Británií personální unií. Královna se tradičně podepsala jako Elizabeth R, tedy Alžběta R, kde R je zkratkou latinského regina, tedy královna.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. března 2021 Foto: Wikimedia Commons – Meghan a Harry

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář