Arcibiskup z Canterbury naléhal na lidi, aby se nenechali vést strachem, ale Bohem

Londýn – Arcibiskup z Canterbury měl svou první celonárodní virtuální bohoslužbu v historii Church of England. V kázání vyzýval lidi, aby byli vnímaví k potřebám druhých.

Bohoslužba byla naživo vysílána v neděli ráno prostřednictvím facebookové stránky arcibiskupa a 39 místních rozhlasových stanic BBC.

V důsledku uzavření všech 16 000 kostelů denominace byl Justin Welby nucen hovořit ke svým farníkům online.

https://www.facebook.com/watch/?t=2&v=494635927871112

Vysílání proběhlo v den, kdy Britové slaví Den matek, ale kvůli nařízení vlády bylo mnoho občanů nuceno zůstat doma bez možnosti osobně pogratulovat svým matkám. Kázání rovněž proběhlo v den, kdy se organizoval celonárodní den modliteb za řešení krize způsobené koronavirem, do které se zapojily všechny významné denominace ve Velké Británii.

„Děkuji všem lidem za sledování v této složité situaci, kterou prochází celý náš svět,“ poznamenal arcibiskup. Mluvil o tom, že národ je „rozdělený potřebou udržovat život v chodu“ a „strachem a vynucenou izolací, které čelíme“, a právě tato doba je vhodným časem se modlit.

Naléhal na lidi, aby se obrátili k Bohu a přemýšleli o tom, jak by se mohli starat o bližní kolem sebe, ať už osobně nebo virtuálně.

„V těžkých dobách máme na výběr, abychom se zaměřili na strach, na sebe, na to, co nemůžeme udělat. Nebo se můžeme obrátit k Bohu, aby nás Bůh vedl k modlitbě za svět a nechal modlitbu proudit do tvůrčí činnosti,“ řekl.

Welby uvedl, že neobvyklé okolnosti jsou příležitostí „poslouchat hlas Boží lásky k nám“ a „obrátit se k ostatním“. Arcibiskup vysvětlil, že celá bohoslužba proběhla „s absolutně minimálním počtem zaměstnanců a lidí nezbytných k jejímu provedení“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 25. března 2020  Foto:

 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář