Arcidiecézní charita Praha pořádá benefiční koncert s Lucií Bílou

Charita v pražské arcidiecézi si letos připomíná 100. výročí svého založení. Pro své spolupracovníky, dárce a partnery chystá benefiční koncert s Lucií Bílou a Petrem Maláskem.

Koncert se uskuteční ve čtvrtek 31. října od 19 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze 1. Se svou hudební gratulací vystoupí Symfonický orchestr hl. m. Prahy a Pražský filharmonický sbor. Na programu bude Te Deum Antonína Dvořáka, slavnostní a vznosné dílo na text liturgického chvalozpěvu Te Deum laudamus (Tebe Bože chválíme).

Svým vystoupením podpoří Charitu i Lucie Bílá s klavírním doprovodem Petra Maláska.

„Čeká nás krásný hudební zážitek a navíc – výtěžek ze slavnostního večera podpoří Českou nemocnici v Ugandě,“ říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha.

Benefiční koncert v Obecním domě pořádá Arcidiecézní charita Praha již po dvacáté osmé. Letošní ročník bude výjimečný nejen svým hudebním programem. Pražská Charita si připomene 100. výročí svého založení.

„Založení Arcidiecézní charity Praha datujeme do období po druhé světové válce,“ říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charity Praha. „Válka zanechala mnoho lidí v invaliditě, bez domova a v sociální tísni. To vedlo k značnému rozvoji církevních spolků a ústavů, které se v roce 1919 sdružily do Svazu katolické charity v Království českém a začaly působit jako jeden celek.“

 

Autor: cirkev.cz  Datum: 2. října 2019  Foto: Twitter.com

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář