Argentinský lékař byl odsouzen, protože odmítl provést potrat

Dr. Leandro Rodríguez Lastra z Argentiny, byl minulé pondělí uznán vinným z toho, že zabránil potratu, poté, co se rozhodl zachránit život nenarozeného dítěte, jehož matka užila potratovou pilulku.

Po třech dnech argumentů soudce Álvaro Meynet došel k závěru, že Rodríguez se provinil tím, že nesplnil svou náplň práce zaměstnance ve veřejné funkci. O jeho případu informuje stránka Catholic Herald.

V následujících dnech soud oznámí trest, který by se mohl pohybovat od pozastavení praxe až po dva roky vězení.

Rodríguez je vedoucí oddělení gynekologie v nemocnici Pedro Moguillansky v Cipoletti. V květnu 2017 léčil 19 letou ženu, která trpěla těžkou bolestí způsobenou požitím potratových pilulek.

Lékař potvrdil, že žena byla v téměř 23. týdnu těhotenství, a dítě vážilo více než 500 gramů. Takže po konzultaci s lékařským týmem a radou nemocnice se rozhodl, že těhotenství neukončí.

Rodríguez stav pacientky stabilizoval a když dítě dosáhlo 35 týdnů těhotenství, byl proveden porod. Dítě bude mít brzy dva roky.

Soudce Meynet rozhodl, že lékař využil zranitelnost ženy. Řekl, že, jelikož Rodríguez nebyl registrován jako odpůrce potratů pro své svědomí, byl ze zákona povinen potrat provést.

Po přečtení verdiktu Rodríguez řekl, že se proti rozhodnutí odvolá a bude pokračovat v boji za spravedlnost.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: CC Search . ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář