Argentinský parlament uctil památku 38 pastorů, kteří zemřeli na koronavirus

Kvůli pandemii koronaviru v Argentině zemřelo 38 evangelikálních pastorů. Argentinský národní kongres během svého zasedání uctil jejich památku a vzdal hold jejich službě národu.

 Portál Premier informuje, že poslankyně Dina Rezinovskij jmenovala na půdě parlamentu všechny pastory jednoho po druhém. Ve svém projevu uvedla: „Nejsou tak známí jako Maradona, ale představují stovky věřících mužů a žen, kteří zemřeli během této pandemie.“ Při odříkávání jmen pastorů ze své vlastní denominace se nedokázala ubránit návalu emocí a rozplakala se.

Jihoamerická země je v současné době na 9. místě mezi zeměmi s nejvyšším počtem případů s covidem-19 s téměř 1,5 milionu případů. Když poslankyně mluvila o práci, kterou církev během pandemie udělala, poznamenala, že je „ušlechtilá, nezištná“ a má „dopad na nejzranitelnější sektory společnosti“.

„Během karantény byly kostely zavřené, ale bohoslužby byly otevřené více než kdy jindy,“ dodala. Církevní  budovy totiž hrály v rámci celostátního úsilí pomoci těm, kteří byli nejvíce zasaženi koronavirem, klíčovou roli. Křesťané při další pomoci rozdali více než milion porcí jídla.

„Církev může pomoct tam, kam stát nedosáhne nebo pomoc dorazí pozdě,“ řekla. „Církev svoji pomoc vždy poskytovala za zavřenými dveřmi, a proto si jí dnes tak vážím,“ uzavřela.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. prosince 2020 Foto: Wikipedie – agentinský parlament

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář