Armáda spásy spouští Vánoční kotlíkovou sbírku 

Červené kotlíky budou opět od 4. do 22. prosince v ulicích českých měst. Armáda spásy totiž opět spouští Vánoční kotlíkovou sbírku s podtitulem Kotlík pomáhá. V rámci ní mohou lidé vhozením příspěvku podpořit děti, mládež, rodiny, seniory i opuštěné lidi. Vybraná místa a města najdete na stránkách www.kotlikpomaha.cz, realizována ale bude i online prostřednictvím portálu darujme.cz, kde se ke sbírce může každý přidat pohodlně odkudkoliv.

I pro letošní rok převzal patronaci nad tradiční sbírkou herec Vladimír Polívka, který cítí potřebu pomáhat. „Podporu potřebuje občas každý z nás, někdo méně, někdo více. Jsem rád, že mohu podpořit dobrou věc a pomoci tak společně s Armádou spásy potřebným. Zapojením se můžete pomoci i Vy.“

Pomáhejte i tyto Vánoce společně s námi

„Vánoční kotlíková sbírka je pro nás velice důležitá, protože z vybraných financí jsme schopni realizovat spousty aktivit, na které bychom jinak neměli prostředky. Proto si nesmírně vážíme každého daru a dárce, který se do této sbírky zapojí,“ říká kpt. František Pekárek, národní ředitel sborové práce Armády spásy.

Drobná ukázka toho, jak výtěžek sbírky pomáhá

„V Brně jsme díky dárcům mohli dětskému pěveckému sboru zaplatit pronájem zkušebny a nahrávacího studia. Děti díky tomu mohly vystupovat na vánočních trzích a dalších událostech,“ popisuje kpt. Igor Mamojka, vedoucí sboru Armády spásy v Brně.  

„Dětem z Kopřivnice umožnil výtěžek sbírky prožít nezapomenutelné zážitky o velkých prázdninách, kdy jsem pro ně v termínu od 21.-25. 8. 2023 připravili příměstský tábor plný her, výletů a dobrodružství. Dětem se tábor moc líbil, pro některé to byl jediný organizovaný čas během prázdnin,“ líčí mjr. Jana Kováčiková, vedoucí sboru Armády spásy v Kopřivnici. 

„Havířovské komunitní centrum se zaměřuje na práci se seniory a díky štědrosti dárců jsme pořídili nové vybavení centra – vysavač, myčku a další. V průběhu roku se také konaly poznávací celodenní výlety pro seniory. Moc děkuje všem dárcům za jejich podporu, bez Vás by to nešlo,“ doplňuje por. Jakub Kowalczyk, vedoucí sboru Armády spásy v Havířově. 

I v letošním roce chce Armáda spásy sbírku využít na práci s dětmi, zejména na pořádání klubů a táborů či vedení hudebních a tanečních skupin. Dále na práci s rodinami, pro které pořádá speciální akce a pobyty. Také na práci se seniory, a to konkrétně na kluby rozvoje a trénování paměti, čtenářské kluby, vzdělávání seniorů (výuka cizích jazyků, mobilní gramotnost, práce na PC), hudební kluby, pořádání výletů, doprovod na úřady či k lékaři. Finance budou využity také na práci s potřebnými, kterým církev Armády spásy pomůže v tíživé životní situaci a může jim pomoci s vyhledáním a navázáním kontaktu na sociální službu.   

Autor: Tereza Melišová Datum: 29. listopadu 2023 Foto: Armáda spásy

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář