Asia Bibi: Moje víra se čekáním v cele smrti stala mnohem silnější

Washington – Asia Bibi strávila za údajné rouhání v cele smrti více než osm let. Díky této zkušenosti se její víra stala mnohem silnější.

Během posledního dne konference o náboženské svobodě, která probíhala ve Washingtonu, vyprávěla tato pákistánská křesťanka prostřednictvím tlumočníka svůj dramatický příběh.

SOUVISEJÍCÍAsia Bibi odsuzuje trest smrti pro pákistánského křesťana

Bibi byla v roce 2009 po hádce se ženami, se kterými pracovala, obviněna z rouhání proti proroku Mohamedovi. Následující rok byla odsouzena k trestu smrti a pákistánský nejvyšší soud jí osvobodil až v říjnu 2018.

Nyní se svou rodinou žije v Kanadě poté, co byla kvůli obavám o bezpečnost nucena uprchnout z Pákistánu. Když si vzpomněla na roky strávené za mřížemi, řekla, že byla po svém uvěznění „totálně zlomená“, ale dokázala najít naději i přes velmi složité okolnosti. Jejím každodenním rituálem a potěšením se stalo krmení ptáků, kteří přilétali k oknu její cely.

„Sdílela jsem evangelium i s těmi ptáky, a to vedlo k posílení mé víry,“ cituje ji portál Christian Today. Slova povzbuzení od jejího otce jí také pomohla zůstat pevnou ve víře.

Vzpomněla si, jak jí jednou řekl: „Nedělej si starosti o svůj život, zda tě zabijí nebo ne, ale nikdy nedělej kompromisy se svou vírou a buď silná.“

Když se konečně dostala na svobodu, věděla, že je to „zázrak“, který by nebyl možný „bez Božího zásahu“. Nyní její poselství křesťanům v Pákistánu zní: „Rosťte ve víře“ a „Zůstaňte silní ve své víře“ a výzvou k věřícím po celém světě je: „Spojme ruce a stůjme společně, abychom mohli být hlasem našich trpících křesťanských bratrů a sester.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. července 2021 Foto: ICC – Asia Bibi

https://www.christiantoday.com/article/asia.bibi.says.years.on.death.row.made.her.strong.in.faith/137134.htm

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář