Asia Bibi poskytla poprvé po propuštění z Pákistánu rozhovor: „Myslela jsem, že tam zůstanu celý život“

Asia Bibi, pákistánská křesťanka propuštěná počátkem tohoto roku po deseti letech ve vazbě kvůli obvinění z rouhání, vyjádřila vděčnost mezinárodní kampani za její osvobození a litovala těch, kteří jsou stále za mřížemi.

„Celý život jsem trpěla, trpěly také mé děti, a to mělo obrovský dopad na můj život,“ řekla v reakci na otázky, které položil The Telegraph.

Osvobození Asii Bibi v loňském říjnu bylo poznamenáno násilnými protesty v ulicích. Extremistická politická strana Tehreek-e-Labbaik slíbila, že zabije křesťanku, která strávila víc jak osm let v cele smrti kvůli obvinění z urážky proroka Mohammeda.

„Někdy jsem byla tak zklamaná a ztrácela jsem odvahu … Přemýšlela jsem, jestli se dostanu z vězení nebo ne, a co se stane, jestli tam zůstanu celý život,“ řekla Bibi.

„Když mě navštívily ve vězení mé dcery, nikdy jsem před nimi neplakala, ale když odešly, o samotě plakala jsem. Byla jsem plná bolesti a smutku. Vždycky jsem o nich přemýšlela, jak žijí a co dělají,“ uvedla ke svému utrpení a bolesti života bez rodiny.

Syn pákistánského guvernéra, který byl v roce 2011 zavražděn kvůli své podpoře uvězněné křesťanské matce Asie Bibi, řekl, že v Pákistánu je uvězněno více než 200 lidí za rouhání.

Ačkoliv se mnoho lidí radovalo po jejím propuštění Nejvyšším soudem Pákistánu poté, co Bibi strávila téměř deset let čekáním na trest smrti kvůli obvinění, že urazila proroka Mohameda, Taseer varoval, že zbývá ještě mnoho práce.

„Když oslavujeme tato vítězství, musíme mít na paměti výzvy, které před námi stojí,“ zdůraznil. „Zatímco Asia Bibi, nejznámější oběť zákona o rouhání na světě, je svobodná žena, chci, abyste všichni věděli, že je dnes v Pákistánu 200 dalších osob jako Asia Bibi ve vězení obviněných z rouhání, a to jsou jen hlášené případy,“ varoval.

Bibi vyjádřila smutek, že musela uprchnout, aniž by se rozloučila se svým otcem. „Když jsem odešla, bylo to se zlomeným srdcem, protože jsem se nesetkala s rodinou. Pákistán je moje země, Pákistán je moje vlast, mám ráda svou zemi,“ prohlásila.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 5. září 2019  Foto: Open Doors- Asia Bibi

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář