Asociace pro dialog křesťanství a psychologie pořádá konferenci o pastoraci

 

Asociace pro dialog křesťanství a psychologie (ADKP) ve spolupráci s Poradenským centrem 13ka pořádá konferenci o pastoraci. Konference je určena především těm, kteří se v praxi zabývají pastorací v církvi nebo mají tuto práci na srdci.

Tématem letošní konference je Zákoutí a úskalí pastorace, hlavním řečníkem je Ken Wilson, který pracoval v týmu známých křesťanských poradců Larryho Crabba a Dana Allendera. Mimo jeho akademických zkušeností má také bohaté zkušenosti z pastorační práce v místním sboru Fellowship Bible Church – FBC Conway, kde v současnosti působí jako hlavní kazatel.

Dále se můžete těšit na různé semináře, které se k celému tématu vztahují. Účast jako řečníci přislíbili Marek Macák, Dana Staňková, Petra Mizurová a Dalimil Staněk.

Konference proběhne v sobotu 28. ledna 2017 v prostorách Církve bratrské 13ka, Mukařovského 1986, Praha 5. Začínáme v 9:00 registrací, přepokládaný konec konference je v 18:00.

Účastnický poplatek je 300 Kč a zahrnuje občerstvení i oběd během setkání. Platba konferenčního poplatku probíhá na místě v hotovosti (od 9.00 do 9.30 hod.)

Upozorňujeme, že u některých volitelných seminářů a supervize může být omezen počet účastníků.

Online registrace

Zodpovědnost, meze a kompetence v pastoraci – Petra Mizurová

Každý, kdo se angažuje v oblasti pastorace, si potřebuje ujasnit, za co má a nemá zodpovědnost a naučit se respektovat hranice své i toho, komu pomáhá. Pokud člověk přebírá zodpovědnost, která mu nepatří, může ublížit sobě i druhým. Seminář se bude zabývat otázkami zodpovědnosti, mezí a kompetencí v oblasti pastorace a dotkne se i otázky vymezení pastorační služby a psychologie.

Strachy a falešné naděje v pastoračním čase – Dalimil Staněk

Budeme společně přemýšlet a diskutovat o skryté dynamice strachů (blokujících/motivujících) a nadějí (falešných/uzdravujících), které v pastoračním čase prožívá jak osoba pastoranda tak osoba pastoračního pracovníka. Tyto často neuvědomované prožitky spolu s dalšími emocemi utváří pozadí pastoračního vztahu, mají veliký vliv na atmosféru a mohou být velmi nebezpečné, zvláště pokud nedojde k jejich zvědomění.

Supervizní seminář – Dana Staňková

V rámci semináře se pokusíme nahlédnout na zákoutí a úskalí pastorace ve sboru skrze konkrétní kazuistiku. Předpokládám vysoké zapojení účastníků, jejichž počet je omezen na 10 (přijatí účastníci budou informováni emailem). Přednost mají ti, kteří se aktivně věnují pastoraci na sboru a jsou ochotni přinést svoji kazuistiku. Cílem semináře je mimo jiné seznámit účastníky s metodami skupinové supervize.

Osobnost v pastoračním procesu – Marek Macák

Podíváme se na jednotlivé aspekty osobnosti, typické vnitřní konfllitky a úrovně duševní zralosti i dopad osobnostní dynamiky na pastorační proces – s čím počítat, na co můžeme narazit u sebe i u lidí, které vedeme, na co pozor, a co lze v jednoltivých situacích čekat a dělat. Pro vážné zájemce o práci s lidmi bude doporučena relevnantní literatura.

 

Zdroj a Foto: Asociace pro dialog křesťanství a psychologie

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář