Ať zazáří světlo: V Africe a Asii se spouští offline biblická aplikace

Díky biblickým aplikacím má každý, kdo má chytrý telefon a připojení k internetu, k dispozici spoustu zdrojů.

Ale po vyslechnutí zpětné vazby od křesťanů z míst, kde lidé nemají přístup k vysokorychlostnímu širokopásmovému připojení nebo si ho nemohou dovolit, tým, který stojí za biblickou aplikací YouVersion, nedávno spustil aplikaci, která připojení nepotřebuje.

SOUVISEJÍCÍAplikácia Biblia od YouVersion zverejnila trendy za rok 2022

Magazín Christianity Today informuje, že aplikace Bible Lite, určená pro uživatele v subsaharské Africe a jihovýchodní Asii, je úsporná aplikace, kterou lze po stažení používat zcela offline. Stále obsahuje klíčové funkce aplikace YouVersion: čtečku Bible, zvukovou Bibli, verše dne a modlitby.

Podle YouVersion si verzi Lite dosud stáhly více než čtyři miliony lidí a aplikace se dostala do první desítky v obchodě Google Play v 17 afrických zemích a na první místo v Keni, Ugandě a Demokratické republice Kongo.

Podle zprávy Aliance pro dostupný internet z roku 2020 nemá celosvětově více než miliarda lidí přístup k cenově dostupnému internetu. Ačkoli ceny mobilního připojení klesají, Afrika zůstává regionem s nejmenším přístupem, uvádí zpráva.

Zatímco většina měst má připojení k internetu, mnoho afrických venkovských oblastí s ním stále bojuje, uvedl pro Christianity Today Kevin Muriithi Ndereba, pastor v Keni, přednášející na Univerzitě svatého Pavla.

Řekl, že kázání, biblické plány a biblické komentáře lze na internetu získat jen obtížně. Biblické podcasty se mu během poslouchání v polovině jízdy často přeruší.

Muriithi Ndereba povzbudil „offline pastory“, aby si uvědomili, že jejich pastorační péče nezávisí na tom, zda mají v telefonu silné internetové připojení. „Nebuďte znepokojeni nedostatkem technologických nástrojů,“ napsal pro The Gospel Coalition Africa v roce 2020. „Nebojte se neznámých online platforem.“

Duchovní služby se snaží poskytovat křesťanům v Africe biblické zdroje v různých formátech, včetně rozhlasového a televizního vysílání, zvukových přehrávačů Bible a elektronických čteček. Aplikace nabízí možnost vyhledávání a jednoduchost online Biblí, ale s obsahem, který lze stáhnout, aby byl k dispozici offline.

YouVersion slyšela pozitivní ohlasy od prvních uživatelů, kteří se loni zapojili do pilotního programu aplikace v Africe. Jeden z nich ji označil za nejlepší dostupnou Bibli bez dat.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. července 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář