V ateistickém Švédsku byla otevřená obrovská mešita

 

Ve Švédsku, které patří k nejateističtějším zemím Evropy, byla otevřena největší mešita Skandinávie. Katarské ministerstvo pro islámské záležitosti minulou středu oznámilo, že mešita Umm Al-Mu’minin Khadijah postavená ve městě Malmö, je velká 1 791 metrů čtverečních a bude schopna přijmout až dva tisíce věřících. Katarskou vládu budova stála 3,3 milionu dolarů.

Dle Breitbart News se katarská monarchie řídí právem šaría a v minulosti byla obviňovaná americkými úřady z financování radikálního islámského terorismu. „Musíme využít našich diplomatických a zpravodajských prostředků, abychom vyvíjeli tlak na vlády Kataru a Saudské Arábie, které poskytují tajnou finanční a logistickou podporu Islámskému státu a dalším radikálním sunnitským skupinám v regionu,“ uvedla bývalá ministryně zahraničních věcí USA a demokratická kandidátka na prezidenta Hillary Clintonová v roce 2014 dle Wikileaks.

 

Město Malmö zaznamenalo prudký nárůst kriminality v důsledků masivního muslimského přistěhovalectví v souvislosti s utečeneckou krizí, která zasáhla Evropu. Ve Švédsku roste ateismus a národní studie v roce 2014 konstatovala, že téměř osm z deseti Švédů je buď bez náboženství nebo jsou přesvědčení ateisté. Švédsko se tak stala jednou z nejméně náboženských zemí světa. Evangelická církev ve Švédsku v únoru přiznala, že lidé z církve odcházejí v rekordních číslech. Jen v roce 2016 opustilo církev devadesát tisíc lidí. Oproti roku 2015 se jedná o téměř dvojnásobný počet.

Švédská církev si nechala vypracovat průzkum, který zjistil, že čtyřicet procent respondentů se rozhodlo opustit církev, protože „už nevěří v Boha“, což je zároveň nejčastější důvod. Někteří představitelé církve v Evropě, např. katolický arcibiskup Carlo Liberati, varoval, že existuje spojení v nárůstu ateismu a vzestupu islámu v Evropě. „Během deseti let budeme všichni muslimové kvůli naší hlouposti. Itálie a Evropa žijí pohanským a ateistickým způsobem, vytváří si zákony, které jsou proti Bohu, a mají tradice, které jsou vlastní pohanství,“ prohlásil v lednu italský arcibiskup Liberati.„Všechna tato morální a náboženská dekadence podporují islám,“ dodal.

Liberati připustil, že církve neodvádí dobrou práci v evangelizaci a udržování víry stávajících věřících, a konstatoval, že muslimská populace v Itálii, která se v roce 1970 pohybovala kolem dvou tisíc lidí, v roce 2016 čítala dva miliony.

„Církevní budovy jsou jediné, co stále stojí, potřebujeme skutečný křesťanský život, všechno toto napomáhá islámu; kromě toho oni mají děti a my ne. Náš počet neustále klesá,“ varoval.

Zdroj: The Christian Post
Foto: Wikimedia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář