Australská vláda po Houstonově kritice změnila pravidla pro bohoslužby

Covidová pravidla týkající se organizování bohoslužeb byla uvolněna po kritice letničního pastora Briana Houstona z Hillsongu. Ten obvinil úřady z diskriminace křesťanů.

V Novém Jižním Walesu (NSW), kde se nachází Hillsong, se mohlo svateb zúčastnit až 300 lidí, ale účast na bohoslužbách nemohla přesáhnout 100 věřících.

Podle Christian Today se předpisy uvolnily také pro sportovní akce. Ku příkladu automobilových závodů se mohlo účastnit až 4000 lidí denně.

Začátkem minulého týdne Houston obvinil úřady z diskriminace církví a vyzval křesťany, aby se proti omezením „postavili“.

„Je čas, aby se církevní vedoucí spojili a zaujali společné stanovisko. Všichni jsme odhodláni chránit lidi, ale zdá se, že v případě bohoslužeb se ani nepřemýšlí, že by se omezení měla začít uvolňovat,“ napsal Houston na Instagramu.

Zdůraznil, že jeho sbor – který je jeden z největších v zemi – přijal opatření proti šíření koronaviru Covid-19. Houston uznal, že existují rizikové skupiny a ti, kteří se „nebudou cítit připraveni se vrátit, protože se nebudou cítit bezpečně“. Zdůraznil však, že církev je v současné době nezbytná, protože rostoucí počet lidí se během pandemie potýká s depresemi, úzkostí a dalšími problémy duševního zdraví.

Na základě kritiky Nový Jižní Weles aktualizoval své oficiální pokyny pro církve a povolil 300 lidem se účastnit bohoslužeb nebo podle velikosti prostoru, kdy na jednoho návštěvníka připadají 4 metry čtvereční.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. října 2020 Foto: Hillsong – Brian Houston

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář