Až do Velikonoc probíhá akce 40 dní s Biblí

 

Církev bratrská pořádá i v letošním roce akci 40 dní s Biblí. Jedná se již o sedmý ročník čtyřicetidenního usílí přiblížit knihu knih, které vyvrcholí o Velikonocích.

„Opakovaně zaznamenáváme, že někteří naši členové přicházejí do kontaktu s Písmem pouze v rámci nedělního shromáždění. Postrádají základní biblické znalosti, natož aby na nich mohli stavět, nebo se podle nich ve svém životě zásadně orientovat.“ píše se na webových stránkách Církve bratrské.

V letošním roce se organizátoři akce rozhodli zaměřit na četbu knihy Exodus, jednu z nejdůležitějších knih Starého zákona.

Spolu s Izraelem se jakoby vydáváme na cestu z otroctví ke svobodě. V porobě biblického lidu můžeme rozpoznávat vlastní bezmoc, v jeho spáse a pověření svůj nový život v Kristu, v jeho zápasech a neposlušnosti vlastní pokušení a hřích, v dávném Hospodinově milosrdenství Kristovo odpuštění a lásku vůči nám dnes.“ 

Na webu lze najít manuál pro účastníky i pro sborové vedoucí. Projekt rovněž nabízí materiály pro rodiny s dětmi. V neposlední řadě zde můžete najít „návod“, jak číst Bibli, abyste z četby měli co největší užitek.

 

-mn-

Vice info na https://cb.cz/akce/uvod.htm

Foto: Pixabay

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář