Křesťan dnes

Baptisté vyzvali k modlitbám a k pomoci lidem v Myanmaru

Baptisté vyhlásili týden modliteb a pomoci trpícím lidem v Barmě. Žádají věřící, aby hledali možnosti, jak mohou prakticky pomoci utlačovaným obyvatelům této asijské země. 

„Je důležité, abychom jako baptisté uplatňovali svou víru v naší komunitě, kterou je v tomto případě globální baptistická rodina,“ uvedla Marsha Scipio z Baptist World Aid.  „Chceme, aby obyvatelé Myanmaru věděli, že jsme na ně nezapomněli, a i nadále žili v naději.“

SouvisejícíKrvavé represe v Myanmaru pokračují

Vojenská junta od puče, který proběhl 1. února, začala brutálně zasahovat proti etnickým menšinám a prodemokratickým aktivistům.  Během posledních tří měsíců bylo zabito nejméně 750 civilistů a toto násilí se nyní šíří také do příhraničních oblastí.

„Situace se ve skutečnosti zhoršuje,“ řekl pro Baptist Press pastor Chan Hnin Thui, který vede barmský sbor v Dallasu. Dále uvedl, že úplně ztratil kontakt s Myanmarem, protože armáda přerušila veškeré spojení a internet.  „Cokoli můžeme udělat, abychom pomohli, je velmi důležité, protože tím dáváme světu vědět, o situaci v zemi,“ konstatoval.

Mnoho z 1,6 milionu baptistů v Myanmaru je také mezi oběťmi represí. BWA obdržela zprávy o představitelích baptistické církve, kteří se dostali do vězení. Další byli kvůli bojům nuceni se přesídlit.

BWA bude nadále pomáhat místní církvi a apelovat na mezinárodní společenství, aby společnými silami zastavili nepokoje v zemi.  

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. května 2021 Foto: screenshot – YouTube

Exit mobile version