Baptistická misijní organizace vyslala 46 misionářů s cílem vyřešit „největší problém světa“  

Mezinárodní misijní rada (IMB)  nedávno schválila vyslání 46 misionářů na plný úvazek a zaznamenala zvýšení podpory ze strany místních baptistických sborů.

IMB uspořádala minulou středu v Richmondu ve Virginii slavnostní setkání, na kterém ocenila 46 misionářů na plný úvazek, kteří budou působit mimo Spojené státy.

IMB pořádá čtyři oslavy vyslání ročně, přičemž první se koná buď koncem ledna, nebo začátkem února, druhá v červnu v souvislosti s výročním shromážděním denominace, třetí koncem září a čtvrtá později na podzim.

SOUVISEJÍCÍTři tisíce lidí přijalo Krista během evangelizace Grega Laurieho

Slavnost vyslání byla součástí dvoudenního zasedání správní rady IMB, které skončilo 2. února a na němž vystoupil prezident IMB Paul Chitwood, který hovořil o „největším problému světa.“  

„Velký problém světa, ztracenost, je dnes větším problémem než kdykoli předtím,“ prohlásil podle Christian Post Chitwood. 

„Jakkoli to na nás závisí, nemůžeme dopustit, aby si baptisté neuvědomovali velikost tohoto problému ani nebývalé možnosti, jaké máme k tomu, abychom tento problém směrovali k Božímu řešení, jímž je evangelium.“

V září 2021 IMB oznámila, že požaduje, aby všichni misionáři byli plně očkováni proti COVID-19, a vyzvala, aby byly očkovány i jejich děti, kterým je alespoň 12 let.

V září loňského roku IMB oznámila, že počet kandidátů na misionáře překročil hranici 1 100, což je podle nich nejvyšší počet za poslední desetiletí. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. února 2023 Foto: IMB

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář