Baptistický misionář unesený v Nigeru se po šesti letech dostal na svobodu 

Americký misionář a francouzský novinář, které v Nigeru unesla islámská teroristická skupina, byli propuštěni na svobodu. 

Jeffery Woodke, který byl unesen v říjnu 2016, byl tento měsíc propuštěn na svobodu. V pondělí o tom informoval jeho domovský baptistický sbor na Facebooku. Woodke působil jako pracovník organizace Youth With A Mission. 

SOUVISEJÍCÍMezinárodní apel na propuštění vlivného baptistického vůdce 

„Prosím, modlete se za Jeffa, když prochází nově nabytou svobodou a mnoha výzvami, které jsou před ním. Jsme velmi vděční za Boží věrnost,“ stojí podle Christian Post v příspěvku církve na Facebooku. 

Poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan na Twitteru napsal, že je „potěšen“ zprávou o propuštění Woodkeho a francouzského reportéra Oliviera Duboise.

Dubois byl unesen stejnou skupinou v dubnu 2021.

Podrobnosti o tom, co vedlo k propuštění, zůstávají neznámé. Jeden z vládních úředníků však podle USA Today novinářům řekl, že nebylo zaplaceno žádné výkupné a že k propuštění došlo v důsledku dlouholetého úsilí.

Woodke byl unesen, když do jeho domu v Abalaku vtrhli ozbrojenci a zavraždili jeho strážce. Woodke pravidelně cestoval do Nigeru zhruba tři desetiletí. Jeho práce v této západoafrické zemi zahrnovala výstavbu studní a škol.

Podle Open Doors, organizace monitorující pronásledování křesťanů, je Niger zemí s muslimskou většinou, která je známá tím, že v ní působí několik islámských teroristických skupin. Organizace Open Doors řadí Niger na svém seznamu World Watch List 2023 na 28. místo nejnebezpečnějších zemí, pokud jde o pronásledování křesťanů. 

Vzestup Nigeru na tomto seznamu se shoduje s prudkým nárůstem útoků islámských extremistů v celé africké oblasti Sahelu v posledním půlstoletí. 

„Přítomnost teroristických skupin, jako je Boko Haram, Západoafrická provincie Islámského státu (ISWAP) a Al-Káida, zůstává stálou hrozbou jak pro státní orgány, tak pro křesťany v zemi,“ poznamenává Open Doors. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. března 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář