Baptistický sbor Maranatha se modlí za bývalého prezidenta a svého člena Jimmyho Cartera, který nastupuje do hospicové péče 

Baptistický sbor Maranatha v Plains ve státě Georgia se v neděli ráno během bohoslužby modlil za bývalého prezidenta Jimmyho Cartera poté, co bylo oznámeno, že jejich nejslavnější člen a učitel nedělní školy nastoupil do hospicové péče.

„Pane, udělali bychom dnes ráno chybu, kdybychom k tobě nepozvedli prezidenta Cartera,“ řekl jeden z členů církve v modlitbě z kazatelny. „Pane, modlíme se, abys byl s jeho rodinou a lidmi kolem něj. A Bože, děkujeme ti za jeho službu tomuto národu,“ informuje portál The Christian Post

SOUVISEJÍCÍBývalý viceprezident Mike Pence je hluboce dojat probuzením v Asbury 

V sobotu oznámil jak sbor, kde 98letý Carter desítky let vyučoval v nedělní škole, tak Carterovo centrum, že bývalý prezident zastaví další „lékařské zákroky“ a nastoupí do hospicové péče.

„Po sérii krátkých pobytů v nemocnici se dnes bývalý prezident Jimmy Carter rozhodl strávit zbývající čas doma se svou rodinou a namísto dalších lékařských zásahů podstoupit hospicovou péči,“ uvádí se v prohlášení, které sdílely církev a Carterovo centrum.

Od té doby se po celých Spojených státech spustila vlna modlitební podpory za Cartera, který se proslavil tím, že i poté, co mu byla v roce 2015 diagnostikována rakovina, nadále vyučoval ve své třídě nedělní školy v baptistickém sboru Maranatha.

Demokratický senátor Raphael Warnock, který rovněž vede baptistický sbor Ebenezer, pochválil Cartera jako „muže velké víry“.

„Prezident Jimmy Carter, muž velké víry, kráčel s Bohem napříč životními obdobími. I v tomto období přechodu Bůh jistě kráčí s ním,“ napsal Warnock na Twitteru. „Nechť jsou on, Rosalynn a celá rodina Carterových utěšováni tímto pokojem a obklopeni naší láskou a modlitbami.“

CP dále uvádí, že Carter, který je nejstarším žijícím bývalým prezidentem, podstoupil v roce 2019 sérii operací poté, co utrpěl několik pádů. V tomtéž roce prozradil, že po diagnóze rakoviny v roce 2015 byl „naprosto a zcela smířený se smrtí“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. února 2023 Foto: Facebook – Maranatha Baptist Church – Jimmy Carter

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář