Barnevernet rodině sebral tři děti, matka prosí křesťany o modlitby

Oslo – Americká křesťanka, která nyní žije v Norsku, žádá o vrácení svých tří dětí poté, co jí byly v květnu odebrány. Stalo se to necelý rok po jejich přestěhování do skandinávské země z Atlanty v USA, kde navštěvovali sbor letniční církve.

Natalya Shutaková říká, že spolu s manželem, litevským občanem, byli obvinění ze zneužívání dětí, což jednoznačně odmítají. Děti jim byly odebrány z domova v pondělí večer po víkendu, kdy oslavovali narozeniny nejstarší dcery. Rodiče dceři darovali mobil, který jí ale pak odebrali, aby u něj nestrávila tolik hodin.

Brigita Shutakova si nejprve měla stěžovat ve škole, že rodiče proti ní použili i fyzické násilí, což měla později odvolat, že to udělala jen ze vzteku vůči rodičům.

„Poté, co jsem pustila u soudu video s mojí dcerou, kde všeho lituje, soud zcela ignoroval její prosbu. Raději uvěřili lžím, které při hněvu vyšly z jejích úst,“ popsala Shutaková soudní líčení pro Křesťan dnes.

„Moje dcera ve škola lhala do o fyzickém trestu a lituje toho, ale už je příliš pozdě. Příští týden dostanu dopis s vysvětlením rozsudku,“ uvedla Shutaková.

O pomoc se obrátila i na americkou ambasádu v Oslu, ale ta „neudělala vůbec nic.“ Na základě prvostupňového soudu děti byly rodině odebrány natrvalo, ale po doručení rozsudku se okamžitě plánují odvolat.

„Prožila jsem nesmírně dlouhé a bolestivé čtyři měsíce, které se zdají jako roky,“ říká k bolesti, kterou po ztrátě dětí prožívá. „Sama to nezvládnu. Prosíme o modlitby. Již v mnoha zemích se věřící za nás modlí,“ dodala na závěr pro Křesťan dnes.

V případu paní Shutakové se angažuje i europoslanec Tomáš Zdechovský, který se už spojil s několika diplomaty a pokusí se společně za rodinu přimluvit u dalšího soudu.

„S paní Shutakovou jsem v kontaktu už od chvíle, co jí děti vzali. Pevně jsem věřil, že nejbližší soud děti matce vrátí, a to hned ze tří důvodů. První je, že policie případ odložila, všechno byly nesmysly. Za druhé proto, že dcera opakovaně říká, že si vše o zanedbání vymyslela a chce zpět k rodičům. A třetí důvod byl, že Norsko teď dostalo za své praktiky obrovský politický políček od Štrasburského soudu. Barnevernet ale prostě ignoruje vše. Spojil jsem se teď proto už s několika diplomaty a kongresmany a zkusíme matku podpořit u dalšího soudu,“ uvedl pro Křesťan dnes Zdechovský. 

-mn-  Datum: 3. září 2019  Foto: Facebook

Tags: ,,

8 Komentáře

  1. Takhle to vypadá, když se rozšíří nové náboženství, které nezná kompromisy. Mám na mysli Barnevernet. Jsou zřejmě pevně přesvědčeni o své pravdě, kterou hodlají prosazovat stůj co stůj. Ještě že je kam se odvolat.

    Odpověď
  2. Je to strašné! Len nechápem, ako sa ešte niekto môže dobrovoľne s deťmi sťahovať do Nórska. A tí, čo tam žijú (hlavne prisťahovalci), prečo už dávno odtiaľ neodišli. To je nie dosť výstrahou príbeh rodiny Bodnariu? To naozaj je ešte niekto, kto nepozná nórsky Barnevernet?

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář