Bavorská televize uvede nový dokument o Benediktu XVI.

Vatikán/Mnichov – „Malé Bavorsko ve Vatikánu“ – pod tímto titulem uvede bavorská televize na Tři krále (od 11.15) novou reportáž o Benediktu XVI., zaměřenou na současný život emeritního papeže. Dokument bude už od 3. ledna ke shlédnutí v mediatéce Bavorské televize.

Benedikt XVI. se od abdikace v únoru 2013 uchýlil do kláštera Mater Ecclesiae ve Vatikánských zahradách a jen zřídka se objevuje na veřejnosti. Dvaadevadesátiletý emeritní papež ovšem tu a tam přijímá hosty, včetně televizního týmu ze své domoviny.

Z návštěvy bavorských novinářů Tassila Forchheimera a Ellen Trappové tak vznikl půlhodinový film, který se dotazuje především na Benediktovo zdraví a život v ústraní. Jak se dozvídáme, s papežovou chůzí je to stále obtížnější, jeho hlas slábne, avšak psychicky je naprosto fit. Dokonce si uchoval i svůj bavorský humor. Žije podle pravidelného denního rytmu v domě, v němž téměř každá stěna odkazuje k jeho rodnému Bavorsku. V novém dokumentárním filmu Benedikt XVI. vypráví mimo jiné o tom, co jej nejvíce utvářelo a co mu dnes chybí.

 

Autor: Vatikánský rozhlas  Datum: 3. ledna 2020  Foto: Wikimedia Commons – emeritní papež Benedikt

Tags: ,,

1 Komentář

  1. Důvěryhodnosti takovému dokumentu (který je zaměřen hlavně na zdraví bývalého papeže) může věřit jen hodně naivní člověk… tak stejně jako že odstoupil z důvodu nemoci.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář