Běh pro zvon v Kutné Hoře připomene 30 let od pádu komunismu

Kutná Hora – Výročí 30 let od pádu komunismu připomene letošní Běh pro zvon, který se uskuteční 20. října v Kutné Hoře. Výtěžek z akce půjde na opravy zvonů v chrámu svaté Barbory. Start i cíl závodu jsou u kostela svatého Jakuba, poběží se trasy dlouhé 3,5 a 10 kilometrů. Pro děti připravili organizátoři závod od svatého Jakuba k Barboře a zpátky, informovala dnes ČTK Julie Němcová z z Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora.

Běžecký závod se konal už třikrát. Účastníci prvního ročníku podpořili veřejnou sbírku na pořízení zvonu pro kostel svatého Jakuba. Druhý ročník běhu již nový zvon Jakub Maria doprovodil závodníky svým hlasem z věže kostela svatého Jakuba. Třetí ročník připomněl sté výročí založení republiky.

„Letošní čtvrtý ročník je věnován svobodě a závodníci poběží k oslavě 30. výročí svobody v naší zemi. Uvědomujeme si, že o svobodu je stále potřeba bojovat a vytrvale usilovat. Běžecký závod je symbolem tohoto úsilí a také jeho oslavou. Každý běžec si může najít svou dimenzi svobody, na kterou se bude při běhu soustředit,“ uvedla Němcová.

Podrobné informace o závodu zájemci najdou na webu khfarnost.cz/aktivity, kde je také až do 11. října možná on-line registrace. Běžci se mohou registrovat i na místě v den závodu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 5. října 2019  Foto: Pixabay – ilustrační 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář