Benedikt XVI. podstoupí očkování proti Covidu-19

Vatikán – Nejenom papež František, ale také jeho předchůdce, Benedikt XVI., se dá naočkovat proti koronaviru, „jakmile budou vakcíny k dispozici“. Pro německou redakci agentury CNA to potvrdil Prefekt papežského domu a osobní sekretář emeritního papeže, arcibiskup Georg Gänswein.

„Rovněž celá domácnost v klášteře Mater Ecclesiae i já osobně podstoupím očkování“, dodal mons. Gänswein. Jak oznámil ředitel Tiskového střediska Svatého stolce, Matteo Bruni, očkovací kampaň ve Vatikánu začala dnes v atriu audienční síně Pavla VI. Přednostně jsou očkováni zdravotníci, bezpečnostní složky, staří lidé a zaměstnanci pracující v kontaktu s veřejností. Kromě občanů Městského státu Vatikán se k očkování mohli dobrovolně přihlásit zaměstnanci Svatého stolce a jejich rodinní příslušníci, registrovaní ve vatikánském zdravotnickém systému, starší osmnácti let.

Nechte se očkovat, vyzval papež

Papež František vyzval věřící, aby se nechali očkovat proti koronaviru. Uvedl, že ve Vatikánu se s ním začne tento týden a že na seznamu zaregistrovaných čekatelů je i on sám. Vyjádřil také nepochopení pro odmítače vakcíny a zkritizoval násilný útok na americký Kapitol. Rozhovor s hlavou katolické církve, z jehož přepisu citovala agentura DPA, odvísílala televize Tg5 v neděli večer.

„Nerozumím, proč někteří říkají: ne, vakcína je nebezpečná,“ řekl papež. „Existuje tu sebevražedné odmítání, které nedokážu vysvětlit, člověk se ale musí nechat očkovat,“ zdůraznil.

František vzpomněl na své dětství, kdy se šířila obrna, po které spousta dětí ochrnula. Lidé doufali ve vakcínu, bylo tehdy tolik zoufalých matek, vyprávěl papež.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Vatikánský rozhlas Datum: 13. ledna 2020 Foto: Wikimedia Commons – Benedikt XVI.

Tags: ,,,

2 Komentáře

 1. Výzvu papeže k očkování chápu protože jsou zde lidé co jsou nevěřící a tam je vakcína zcela namístě. Je třeba se ale zamyslet proč říká toto : „Nerozumím, proč někteří říkají: ne, vakcína je nebezpečná,“ řekl papež. „Existuje tu sebevražedné odmítání, které nedokážu vysvětlit, člověk se ale musí nechat očkovat,“ zdůraznil.

  Bodově lze říci :

  1) Obavy lidí jsou zcela oprávněné protože vakcína není dostatečně dlouho testovaná a u lidí co ji berou může třeba za 10 let propuknout alzheimerova choroba.

  2) Mluví o sebevražedném odmítání. Myslím, si že člověk co věří na 100 Ježíši není sebevrah. Naopak kdo věří 100 procentně vakcíně může jím být.

  3)Papež říká : člověk se MUSI nechat naočkovat. Toto vyjádření je naprosto nehorázné.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář