Benefiční koncert Večer lidí dobré vůle ve Velehradě vynesl 1,1 milionu korun

Velehrad – Pondělní benefiční koncert Večer lidí dobré vůle ve Velehradě na Uherskohradišťsku vynesl 1,1 milionu korun. Koncertem tradičně vrcholí první den velehradských cyrilometodějských slavností. Přenášela ho Česká televize i Český rozhlas a lidé mohli posílat dárcovské textové zprávy.

Výtěžek koncertu poputuje na Konto lidí dobré vůle, peníze dostane Nadační fond Adiuvare, rozdělené budou i studentům z Česka a válkou postižené Ukrajiny. „Z Velehradu, klíčového místa našich dějin, chceme předat našim spoluobčanům víru, naději a lásku. Chceme povzbudit především rodiny, které se dostaly do složitých situací, a také organizace a jednotlivce, kteří v naší zemi pomáhají uprchlíkům z válečných konfliktů,“ uvedl tajemník Dnů lidí dobré vůle Josef Kořenek. Loni lidé při koncertu poslali formou dárcovských SMS téměř 800.000 korun, společně s finančními dary byl výtěžek večera 1,8 milionu korun.

Na koncertě na nádvoří před velehradskou bazilikou vystoupil Jiří Pavlica s Hradišťanem, operní pěvec Adam Plachetka, zpěvačka Anna K. nebo ukrajinská zpěvačka Lili Ostapčuková s manželem.

Koncert připomněl také letošních sto let od založení Charity ČR. Návštěvníky pozdravil bývalý olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který byl v polovině května jmenován 37. arcibiskupem pražským a 25. primasem českým. Pražským arcibiskupem se stal v sobotu, kdy při mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec. Graubner byl olomouckým arcibiskupem téměř 30 let, stál u obnovení Charity ve svobodném Československu, byl také iniciátorem Tříkrálové sbírky a zasloužil se o založení tradice Dnů lidí dobré vůle na Velehradě.

SOUVISEJÍCÍVe Velehradu začínají cyrilometodějské Dny lidí dobré vůle

Cyrilometodějské slavnosti na Velehradě patří k největším církevním akcím v zemi. Každoročně se konají 4. a 5. července. Na Velehrad v pondělí podle pořadatelů dorazilo kolem 15.000 lidí. Dny lidí dobré vůle vyvrcholí v úterý slavnostní poutní mší.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 5. dubna 2022 Foto: screenshot YouTube – Velehrad

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář