Beth Moorová kritizuje křesťany, kteří „démonizují“ rozvod jako nejhorší hřích

Kazatelka a zakladatelka Living Proog Ministries, Beth Moorová, kritizovala křesťanskou kulturu v církvi, která „démonizuje“ rozvod jako nejhorší hřích, i když manželky jsou zneužívány svými manželi.

Její komentáře se objevily v diskuzi, v níž Paige Patterson, prezident baptistického teologického semináře, se snažil objasnit své vyhlášení, že podporuje ženy, aby spíše zůstávali s agresívními manželi, než aby se rozešli.

„Jsem pro manželství, sama se téměř 40 let den za dnem snažím, aby mé manželství vydrželo. Ale když my jako církev démonizujeme rozvod jako nejhorší možný výsledek – hřích všech hříchů – opravdu nemáme ponětí, jak někteří lidé trpí, „uvedla šedesátiletá kazatelka.

V dalších příspěvcích mluvila o agresorech a popisovala, jak jsou „silnými manipulátory“.

Patterson, který je také bývalým prezidentem Jižní baptistické konvence, na internetových stránkách semináře reagoval, že „nikdy nepodporoval ani neschvaloval žádné zneužívání“.

„Nikdy nebudu zastávat žádnou jinou pozici než obranu slabší strany, když je vystavena hrozbě strany silnější. To jistě zahrnuje i ženy a děti,“ dodal Patterson. „Každé fyzické nebo sexuální zneužívání by mělo být okamžitě hlášeno příslušným orgánům, jak jsem to vždycky udělal.“

Vyjasnění bylo přijato jako reakce na objevený rozhovor z roku 2000, kdy byl požádán o odpověď na otázku, zda se manželky musí podřídit svým manželům, i když je tito zneužívají.„Závisí to do určité míry na stupni zneužívání. Nikdy jsem ve své službě nezdůrazňoval možnost rozvodu a myslím, že je to vždy špatná rada,“ řekl Patterson v té době.

Dále v tomto rozhovoru vyprávěl o případu, kdy radil ženě, aby zůstala u svého manžela, a přestože to vedlo k tomu, že se jednou ráno objevila ve sboru s podlitinami, její muž pak činil pokání a nyní je to „skvělý manžel.“

Další významní evangelikálové, jako je Bruce Ashford, profesor a Southeastern Seminary, se také vyjádřili k diskuzi. „Jako člen komise semináře a pastor si dovolím být jasný: fyzicky týraná žena by se měla oddělit od svého manžela a nechat ho zavřít,“ řekl. Pastor J. D. Greear z baptistického sboru v Durhamu v Severní Karolíně, který má být nominován na prezidenta Jižních baptistů letos v červnu, reagoval na Ashfordův tweet slovy: „Ano.“

 

 

Překlad: Michal Nosál Zdroj: The Christian Post  Foto: youtube.com

 

 

1 Komentář

  1. … neviem ako, ale katolícka cirkev rozvod neoznačuje ako hriech hriechov. Sú možnosti odísť od bláznivého manžela či manželky – odluka – je to podľa cirkevného učenia OK.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář