Biden během Národního dne modliteb vyzval věřící, aby prosili o Boží vedení a ochranu 

Prezident Joe Biden hovořil během Národního dne modliteb o tom, že Spojené státy mají „novou naději“ a prožívají „moment obnovy“.

V prohlášení Biden vysvětlil, že v Den modliteb „uznáváme léčivou sílu modlitby, zvláště když se zotavujeme z traumatu a všech ztrát z důvodu pandemie Covid-19,“ cituje z dokumentu portál The Christian Post. 

SOUVISEJÍCÍPrezident Biden zmínil slova Jana Pavla II.

„Dnes se ocitáme ve chvíli obnovy zachráněných životů, vytvořených nových pracovních míst a nové naděje na obnovu Ameriky,“ uvedl Biden.

Prezident uvedl, že tento den vyzývá ke „chvíli zamyšlení, kdy jsme povoláni řešit některé z největších výzev, kterým kdy lidstvo čelilo.“ Vyjmenoval klimatické změny, „útoky na demokracii doma i v zahraničí“ a dodržování spravedlnosti, svobody a rovnosti. 

„Vyzývám občany našeho národa, aby v souladu se svou vlastní vírou a svědomím vzdali díky za naše četné svobody a požehnání, a vyzývám všechny věřící, aby se ke mně připojili v prosbě o neustálé Boží vedení, milosrdenství a ochranu,“ pokračoval.

Portál Christian Post připomíná, že minulý rok Biden sklidil kritiku kvůli svému prohlášení ke Národnímu dne modliteb, protože v něm chyběla jakoukoli přímá zmínka o Bohu.

„Jak je možné zveřejnit prohlášení o modlitbě a vůbec se nezmínit o Bohu? Zmiňuje se o změně klimatu a rasové spravedlnosti. Je to ubohé… a není to překvapivé,“ napsal šéf zpravodajství z americké křesťanské televize CBN David Brody. 

Naproti tomu prohlášení bývalého prezidenta Donalda Trumpa z roku 2020 přímo zmínilo Boha 11krát, zatímco prohlášení bývalého prezidenta Baracka Obamy z roku 2016 přímo zmínilo Boha dvakrát.

Národní den modliteb, vytvořený v roce 1952 zákonem Kongresu, se koná každý rok první čtvrtek v květnu a má oficiální podporu prezidentů jak z demokratické, tak z republikánské strany. Národní den modliteb často zahrnuje desítky tisíc akcí po celých Spojených státech zaměřených na prosby o Boží požehnání a ochranu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. května 2022 Foto: screenshot – Joe Biden

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář