Křesťan dnes

Biden: Bůh volá národ k uzdravení a jednotě

YouTube

S odvoláním na biblickou pasáž ze 3. kapitoly knihy Kazatele demokratický prezidentský kandidát Joe Biden svým voličům řekl, že Bůh volá národ, aby se uzdravil z pandemie, rasových nepokojů a politického napětí, a chce z Ameriky udělat znovu jeden národ před Bohem.

„Kandiduji s cílem sjednotit tento národ, uzdravit tento národ. Říkal jsem to od začátku. Je to velmi důležité. Bible nám říká, že je čas ničit a čas budovat, čas na uzdravení. Ten čas teď nastal. Bůh nás povolal k této misi,“ řekl Biden voličům ve Warm Springs ve státě Georgia.

„Se svými hlasy a svou volbou se musíme osvobodit od sil temnoty, od sil rozdělení a sil včerejška, od sil, které nás oddělují jeden od druhého a nedovolují nám jít vpřed. A pokud tak učiníme, staneme se znovu jedním národem před Bohem, sjednoceným a posíleným národem a také uzdraveným. Toto je můj cíl. Proto kandiduju.“

Demokratický kandidát a bývalý viceprezident Baracka Obamy uvedl, že zatímco dopad mnoha krizí vedl k hlubokým ranám a k politické kultuře rozdělení, poznamenal, že on je ten, který zná svou zemi a svůj lid. „Vím, že společně můžeme sjednotit a uzdravit tento národ.“

„Zákeřný virus, ekonomické problémy, systematická diskriminace. Každý jeden z nich by mohl otřást národem. A my jsme byli zasaženi všemi třemi najednou. Ale pokud budeme k sobě upřímní, bolest zasáhla srdce naší země … sahá to roky zpět,“ uvedl dále.

„Přestali jsme si navzájem projevovat úctu. Příliš mnoho z nás tráví více času křikem než posloucháním, více času bojováním než spoluprací, více času démonizováním a hanobením ostatních než pomáháním. Rozdíly v našem národě se zvětšují. … Vztek a podezření rostou a naše rány se prohlubují,“ konstatoval.

„Kandiduji jako hrdý demokrat, ale budu úřadovat jako americký prezident. Budu spolupracovat s demokraty a republikány. Budu tvrdě pracovat pro ty, kteří mě nepodporují, stejně jako pro ty, kteří tak činí. To je práce prezidenta. Má povinnost pečovat o každého,“ řekl Joe Biden o svých plánech v případné prezidentské funkci.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. října 2020 Foto: YouTube – Joe Biden

Exit mobile version