Biden byl poprvé od inaugurace na bohoslužbě

Washington – Prezident Joe Biden se poprvé od svého nástupu do úřadu zúčastnil mše v kostele, který navštěvoval, když byl viceprezidentem.

Biden, druhý katolický prezident v americké historii, si vybral kostel Nejsvětější Trojice, který je ve čtvrti Georgetown. Agentura AP připomíná, že tento katolický kostel navštěvoval také John F. Kennedy, první americký prezident hlásící se ke katolické víře. 

Biden vstoupil předním vchodem, kde na jedné straně visel transparent Black Lives Matter a na druhé citát od papeže Františka: „Nemůžeme tolerovat nebo zavírat oči před rasismem v jakékoli formě, a přesto tvrdit, že bráníme posvátnost každého lidského života.“

Prezident novinářům řekl, že bohoslužba byla „krásná“. Bidena doprovázel jeho syn Hunter a dvě jeho vnoučata Finnegan a Maisy. Mluvčí Bílého domu Jen Psaki v pátek novinářům řekla, že Biden se dosud nerozhodl, který kostel bude jeho domovský, ale očekává, že i nadále se bude pravidelně účastnit bohoslužeb během svého funkčního období.

V domovském státě Delaware byli Biden a jeho manželka Jill pravidelnými účastníky bohoslužeb v kostele sv. Josefa. AP dále připomíná, že kandidát demokratické strany má ve Washingtonu spoustu možností. Čtyři katolické kostely jsou vzdálené do 5 km od Bílého domu.

Kousek od Bílého domu je presbyteriánský kostel, který stále uchovává lavici, kde kdysi sedával Abraham Lincoln. Ještě blíže je episkopální kostel sv. Jana, který se dostal do titulků novin díky události, kdy policie rozehnala dav protestujících, aby před ním mohl pózovat bývalý prezident Donald Trump s Biblí v ruce.

Trump, který často trávil neděle ve svém golfovém klubu v severní Virginii, nebyl pravidelným návštěvníkem kostela. Prezident Bill Clinton a jeho manželka Hillary se stali členy Foundry United Methodist Church, který se nachází v blízkosti Bílého domu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. ledna 2021 Foto: YouTube – Joe Biden

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář