Biden: Papež mi řekl, že jsem dobrý katolík. „Církev ztratila prorocký hlas,“ prohlásil americký biskup

Americký prezident Joe Biden v pátek prohlásil, že mu papež František řekl, že je „dobrý katolík“, který může chodit ke svatému přijímání. Tato slova mohou prohloubit propast mezi hlavou katolické církve a konzervativními americkými biskupy, kterým vadí hlavně Bidenova podpora potratů. 

Jak připomíná portál Premier, Biden a papež měli neobvykle dlouhou schůzku ve Vatikánu, zatímco ve Spojených státech zuří debata o potratech. Na otázku, zda se tato citlivá téma stala předmětem rozhovoru, Biden odpověděl: „Ne, nestala. Mluvili  jsme o tom, že je šťastný, že jsem dobrý katolík a měl bych nadále chodit ke svatému přijímání,“ cituje Biden britský portál.

SOUVISEJÍCÍAmerický prezident Joe Biden navštívil papeže, jednání bylo nezvykle dlouhé

Americký prezident, který pravidelně chodí na mši a ve stole v Oválné pracovně má obrázek papeže, prohlásil, že je osobně proti potratům, ale nemůže jako zvolený lídr vnucovat své názory druhým.

Americká biskupská konference v červnu odhlasovala návrh prohlášení o svatém přijímání, které by podle některých biskupů mělo konkrétně napomínat katolické politiky, včetně Bidena. Problémem by se biskupové měli zabývat znovu příští měsíc.

Papežova slova Bidenovi, která prozradil na začátku setkání s italským premiérem Mario Draghim, však mohou biskupům ztížit dodržení těchto plánů. Na dotaz, zda Biden s papežen diskutovali o amerických biskupech, prezident odpověděl, že šlo o soukromý rozhovor.

Před návštěvou papeže se ozvali Bidenovi kritici.  „Drahý papeži Františku, odvážně jste prohlásil, že interrupce je ‚vražda‘. Napomeňte prosím prezidenta Bidena v této kritické otázce. Jeho vytrvalá podpora interrupcí je pro církev ostudou a skandálem pro svět,“ napsal na Twitteru biskup Thomas Tobin z Providence.

Po setkání Tobin tweetoval: „Obávám se, že Církev ztratila svůj prorocký hlas. Kde je Jan Křtitel, který se postaví Herodům naší doby?“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. listopadu 2021 Foto: Twitter – Biden a papež František

Tags: ,,,,,

4 Komentáře

    • Zabití nevinného je vražda. Mnozí se to snaží víceméně úspěšně omlouvat. Snad nejhanebnějším důvodem jsou svoboda, práva a integrita pachatelů.

      Odpověď
  1. Vladimír Neškudla

    Pokud je to pravda, jak uváděno v médiích a ve výše uvedeném článku, pak je to strašné pohoršení, bohužel. Jak k tomu přijdou ostatní, kteří stojí proti tomuto smrtelnému hříchu? Bidenův postoj ovlivní životy miliónů lidí (ano skutečně miliónů). Jenom proto, že Biden je pro právo na potrat (má to v politickém programu a nelituje toho i když tvrdí, že on je osobně proti…) tak zemře v USA za rok více dětí (nenarozených), než kolik Američanů zemřelo ve II. sv. válce celkem.To je svědectví pro svět jak noha.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář