Biden se před inaugurací účastní bohoslužby

Washington – Demokrat Joe Biden, který se dnes stane 46. prezidentem Spojených států, zahájil dnešní program účastí na bohoslužbě. Koná se v římskokatolické katedrále svatého Matouše, která se nachází nedaleko Bílého domu ve Washingtonu. Podle stanice CNN bude Biden teprve druhým katolíkem v čele Spojených států.

Bohoslužby se kromě Bidena a jeho manželky Jill účastní také budoucí viceprezidentka Kamala Harrisová s manželem Dougem Emhoffem. Na Bidenovo pozvání se připojili také členové Kongresu včetně šéfa republikánské většiny v Senátu Mitche McConnella, šéfa senátních demokratů Chucka Schumera, předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové a lídra sněmovních republikánů Kevina McCarthyho.

Biden bude podle stanice CNN teprve druhým americkým prezidentem, který se hlásí k římskokatolické církvi. Prvním byl John Kennedy, který byl šéfem Bílého domu v letech 1961 až 1963.

Ranní bohoslužba v den inaugurace je tradicí. V posledních stech letech se většinou konala v episkopálním kostele svatého Jana na washingtonském Lafayettově náměstí, kterému se přezdívá Kostel prezidentů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 20. ledna 2021 Foto: YouTube – Joe Biden

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář