Biden se za svůj postoj k potratům nemohl zúčastnit eucharistie

Washington – Demokratický prezidentský kandidát a bývalý viceprezident Joe Biden byl v neděli na mši v katolickém kostele v Jižní Karolíně, kde mu kněz odmítl udělit eucharistii kvůli schvalování potratů.

Biden, který se hlásí ke katolické církvi, byl v 9 hodin dopoledne v katolickém kostele st. Anthony Church, kde sloužil kněz Robert Morey.

Morey potvrdil pro noviny SC Now, že Bidenovi odepřel svátost kvůli jeho obhajobě práva na potrat.

„Bohužel, minulou neděli jsem musel odmítnout svaté přijímání bývalému viceprezidentovi Joe Bidenovi,“ řekl Morey. „Svaté přijímání znamená, že jsme jedno s Bohem a s církví. Naše jednání by to mělo odrážet. Každá veřejná postava, která se zasazuje o potrat, se staví proti učení církve,“ dodal nekompromisně kněz.

Kněz zaujal tento postoj poté, co Biden v Jižní Karolíně veřejně vznesl námitky proti návrhu zákona o zákazu provádět potraty po uplynutí zhruba šesti týdnů těhotenství, včetně případů znásilnění nebo incestu, informuje Christian Today.

„Tento zákaz je nebezpečný a přímo porušuje ústavní právo ženy na volbu. Musíme ho zastavit. Jako prezident zajistím, aby tato volba zůstala ženě a jejímu lékaři,“ napsal Biden na Twitteru.

Bidenův postoj k potratům se mění, poznamenává Christian Today, a připomíná jeho výrok z roku 2006, kdy ještě označil potrat za „tragédii“.

„Potrat nepovažuji za volbu a právo. Myslím, že je to vždy tragédie,“ řekl tehdy a poznamenal, že potraty by měly být „vzácné a bezpečné.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 3. října 2019  Foto: Wikimedia Commons – Joe Buden 

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Téma je otázka vdělání, a tím myslím získání vědomostí z historie,filosofie, oblast přírodních věd, a schopnost s těmito poznatky rozvíjet logické myšlení, soudnost, a schopnost chápání i sebereflexe.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář