Billy Graham: Bůh neposlal Ježíše na zem příliš brzy

 

Měl Ježíš počkat se svým příchodem na Zemi až do dnešní doby, kdy by mohl díky internetu, TV a rádiu své učení rozšířit do celého světa? Evangelista Billy Graham si myslí, že ne a vysvětluje proč čas, kdy Ježíš přišel na Zemi byl ten pravý.

Miliony lidí, kteří od Jeho příchodu žili na Zemi, by nikdy neslyšeli Jeho slovo, pokud by přišel později, vysvětluje Graham na stránce své asociace jako odpověď na otázku jednoho z čtenářů.

Graham cituje: „Ale když přišla plnost času, poslal Bůh svého Syna, učiněného z ženy, podrobeného zákonu, …“ Galatským 4: 4. Také připomíná, že proroci předpovídali Jeho příchod už staletí dopředu.

„Bůh má vždy všechno dobře načasované a když se Ježíš narodil, Bůh věděl, že svět je plně připraven na Jeho příchod,“ vysvětluje 98letý evangelista.

„Mnoho lidí se těší na Vánoce přesto, že jsou ještě několik týdnů vzdálené,“ dodává. Avšak ve vší „vánoční zaneprázdněnosti“ bychom měli mít na zřeteli význam a zázrak prvních Vánoc: Příchod Krista, našeho Spasitele, na svět. Ať On je centrem nejen vašich Vánoc, ale i celého vašeho života, uzavřel Graham.

Křesťané by měli žádat Boha, aby jim pomáhal při šíření Jeho slova a Jeho moci, které mohou měnit životy. „Díky Němu máme naděj, která je jako bezpečná a pevná kotva naší duše.“ List Židům 6:19.

„Každou neděli, když jdu za ním, je to oslava, že se dožil dalšího týdne,“ říká Billyho syn Franklin. „Když máte 98 let, počítáte už každý týden, každý den. Myslím, že žádná velká oslava se už konat nebude, ty dny jsou už pryč.“

O zdraví svého otce Franklin říká: „Je opravdu tichý. Mnoho nemluví, nevidí. Jeho mysl je čistá, ale mluví jednoslovný větami.“

Jeden z čtenářú se Billyho Grahama zeptal, jak by se měli zachovat křesťanští rodiče, jejíchž dcera utekla se svým přítelem a později, když se s ní rozešel, se chce vrátit domů. Graham odpověděl, že jí musí být odpuštěno a rodiče jí mají přivítat domů jako svou „jedinou možnost“, jak na ní mohou mít pozitivní vliv a s Boží pomocí jí změnit k dobrému.

„Co vaše dcera udělala bylo hloupé a morálně nesprávné a za svou hloupost nyní platí daň,“ napsal. „To ale neznamená, že byste se k ní měli otočit zády a připomínat jí, že jste měli pravdu a ona se mýlila,“ varuje Graham a poukazuje na podobenství o marnotratném synovi.

Zdroj: The Christian Post

Foto: Creative Commons Search

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář