Billy Graham by oslavil 100 let

Charlotte – Rodina Billyho Grahama vzpomínala na jeho službu při příležitosti nedožitých sta let. Evangelista a člen baptistické církve zemřel 21. února 2018.

Billy Graham se narodil v Charlotte v Severní Karolíně dne 7. listopadu 1918 a strávil desítky let hlásáním evangelia po celém světě. Během svého života se stal známý jako „pastor prezidentů“ kvůli svým blízkým přátelským vztahům s mnoha americkými prezidenty, počínaje Harrym Trumanem.

Vedením oslav byl určen jeho syn Franklin Graham, který je vedoucím sdružení Billy Graham Evangelistic Association a organizace Samaritan’s Purse.

„Před sto lety se narodil Billy Graham. Dnes slavíme život tohoto služebníka Ježíše Krista a jeho první oslavy narozenin v nebi,“ napsal Franklin na Twitteru.

Vnučka Cissie Graham Lynch vzdala hold Grahamovi jako muži pokory. „Slovo, které často používám k popisu svého dědečka, Billyho Grahama, je pokora,“ řekla.

„Byl to prostě služebník, který byl poslušný Božímu povolání a rozhodl se sloužit Pánu pokorně ve všem, co udělal.“

Speciální narozeninový dort představující Grahamův portrét vyrobil Jack Phillips z Masterpiece Cakeshopu, který úspěšně vyhrál právní bitku poté, co odmítl upéci svatební dort pro svatbu homosexuálního páru.

Souběžně s Grahamovými 100. narozeninami bylo vydání nového filmu Billy Graham: Mimořádná cesta, který mapuje jeho život od začátků na farmě k pozici globálního evangelisty.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

 

 

-mn- Zdroj: Christian Today Foto: Wikimedia Commons

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář