Biskup Azcona: Amazonie už není katolická, ale letniční

Biskup José Luis Azcona dlouho působil v oblasti delty řeky Amazonky. Často mu vyhrožovali smrtí kvůli tomu, že veřejně mluvil o obchodu s lidmi a hájil lidská práva domorodých obyvatel.

V rozhovoru pro agenturu ACI Digital se vyjádřil k pracovnímu dokumentu plánované panamazonské synody a poukázal na některá významná témata, informuje stránka cirkev.cz. Zmínil rostoucí vliv letničního hnutí, zotročování a zneužívání dětí a hlubokou duchovní krizi.

„Amazonie, přinejmenším Brazilská Amazonie, již není katolická,“ cituje biskupa Azcona oficiální stránka katolické církve v ČR. Nevybíravý proselytismus letničních skupin slavil úspěch a v některých oblastech do těchto komunit patří až 80% populace. Taková je dnešní realita, kterou Instrumentum laboris, přípravný dokument synody, zcela opomíjí, poznamenal biskup.

Za další opomíjený problém označuje zneužívání dětí v celé oblasti. Pokud se chceme bavit o Amazonii, musíme vidět zmučené tváře ponižovaných dětí, zneužívaných ve vlastní rodině a nucených ke všem formám otrocké práce. Všechno vyznívá do prázdna, pokud nevezmeme vážně Ježíšova slova: „Kdo přijme jednoho z těchto nejmenším, mne přijímá,“ zdůrazňuje biskup Azcona.

Připomíná, že jen v severovýchodním brazilském státu Pará bylo za jediný rok oznámeno 25 tisíc případů pedofilních zločinů. A podle odhadů odborníků na každý oznámený případ připadají další čtyři, o nichž se nikdo nedozví.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 3. září 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář