Biskup Cikrle požehnal v Brně Tříkrálové sbírce, letos je dvacátá

Brno – Brněnský biskup Vojtěch Cikrle ve čtvrtek v katedrále sv. Petra a Pavla požehnal tříkrálovým koledníkům. Letos se koná 20. ročník sbírky. V Jihomoravském kraji a části Vysočiny bude koledovat přes 15.500 dobrovolníků, řekla ČTK mluvčí Diecézní charity Brno Anna Tišnovská. Sbírka potrvá do 14. ledna. Loni vynesla přes 21 milionů korun.

Zájemci mohou sbírku podpořit několika způsoby. „Nejvíce lidí přispívá do pokladničky přímo koledníkům, kteří zazvoní u jejich domovních dveří. Pokud dárce koledníci nezastihnou, může poslat dar pomocí dárcovské sms, platební kartou na stránkách sbírky nebo převodem daru na účet,“ vyjmenovala způsoby Tišnovská.

I letos mohou podle ní přispět lidé do sbírky prostřednictvím bezkontaktních platebních terminálů. Novinku mohli dárci vyzkoušet v loňské roce na tříkrálových stáncích. „Letos v tom budeme pokračovat, ale terminály využijeme především na stáncích ve velkých městech, kde se nám skutečně osvědčily. Mnozí dárci byli rádi, že mohli přispět i v případě, že u sebe zrovna neměli hotovost. V domácnostech byli lidé připravení,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Příspěvek získaný loni pomohl na desítkách míst. „Například v brněnském denním stacionáři Effeta díky penězům zahájili rekonstrukci zahrady, aby v ní mohli klienti s mentálním postižením odpočívat a účastnit se terapií,“ uvedla Tišnovská. Díky podpoře mohou farní charity v Křepicích, Novosedlech, Nikolčicích a na dalších místech rozvíjet mateřská a rodinná centra, v okolí Žďáru nad Sázavou peníze posloužily k rozvoji mobilní hospicové péče, která pomáhá nevyléčitelně nemocným lidem. V Hodoníně charita pořídila do půjčovny pomůcek polohovací postele nebo matrace proti proleženinám. Na mnoha místech pomohou i peníze, které koledníci vyberou letos. „Využijeme je například na rozvoj Chráněného bydlení svatého Michaela v Brně pro lidi s mentálním postižením,“ doplnila Tišnovská.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 4. ledna 2020  Foto: Wikipedie – biskup Vojtěch Cikrle

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář